PočetnaHardverTV i monitoriNajbolji televizori koje možete kupiti u 2023. godini!

Najbolji televizori koje možete kupiti u 2023. godini!


Može se reći da je ova godina bila izvrsna godina za televizore. S obzirom na to, ako razmišljate o nadogradnji svoje garniture za dnevnu sobu, planirate kupiti jedan kao poklon ili jednostavno želite dodati više zaslona u svoj dom, dobro će vam doći popis televizora o kojem ćete moći pročitati.

U nastavku slijedi popis i kratak opis nekih od najboljih i najkvalitetnijih televizora za ovu, 2023. godinu!

 

Koji je najbolji televizor kojeg možete pronaći na tržištu u ovoj godini?

Koji je najbolji televizor kojeg danas možete kupiti? Prema mišljenjima mnogih stručnjaka za televizore, vodeći predvodnik za 2023. trebao bi biti Sonyjev A95L. Ovaj QD-OLED ima sve: od nevjerojatnih razina svjetline i ultra-bogatih boja, do pulsirajućeg zvuka i nevjerojatnog 4K povećanja. Općenito gledano, Sonyjevi televizori obično su prilično nevjerojatni, ali A95L doista mijenja igru.

Recimo samo da će u idućoj godini biti teško nadmašiti ovaj model. Teško je ne biti veliki ljubitelj svega što se tiče LG-a i Samsunga, zbog čega smo također istaknuli LG G3 OLED i Samsung S95C QD-OLED kao najbolje odabire. Imajte na umu da će televizori o kojima ćemo govoriti u nastavku biti u razredu vrhunskih, što znači da će njihova cijena biti iznad 1.500 eura. No, budući da su ovo najbolji televizori koje ćete moći pronaći na tržištu ne bi trebalo čuditi što su i cjenovno ne baš pristupačni.

 

Sony A95L QD-OLED

Sony A95L QD-OLED

Plusevi:

  • Izvanredna točnost boja i svjetlina
  • Izvrstan kontrast i osvjetljenje
  • Odličan zvuk
  • Prekrasna kvaliteta slike u načinu igre
  • Nevjerojatno dobro povećanje kvalitete rezolucije

 

Minusi:

  • Cijena

Cijena uređaja: oko 2.600 eura

Gotovo kao da vlada konsenzus kod stručnjaka po pitanju televizora da je Sonyjev A95L QD-OLED ili najbolji ili barem blizu najboljih televizora, koje možete pronaći na tržištu u ovoj godini.

Za one koji ne znaju, “QD-OLED” je kratica za ”Quantum Dot-Organic Light Emitting Diode” ili u prijevodu na hrvatski ”svjetlosna dioda koja odašilje svjetlost, zasnovana na kvantnim, organskim točkicama”. Ono što ovdje imamo je OLED okosnica, zajedno sa zaslonom koji sadrži točkice ili piksele koji se sami emitiraju. Ali povrh toga, tu je i sloj kvantnih točaka ugrađenih u A95L, koji čini čuda za ukupne boje i vršne razine svjetline; da ne spominjemo iznimno širok raspon boja koji ćete iskusiti.

Sony A95L QD-OLED

No, to su samo osnove, a Sony nam daje još mnogo toga za voljeti ovaj fenomenalni TV. Ne događa nam se prečesto oduševljenje audio sustavom televizora, ali nismo mogli vjerovati za kakvu je kvalitetu zvuka A95L sposoban. Uz snažnu zastupljenost u visoko-tonskim, srednjo-tonskim i bas sektorima, pomislili biste da koristite neki dodatni uređaj, ali ne: televizijski zvučnici ovdje igraju veliku ulogu u dopremanju zvuka do vaših ušiju.

Što se tiče kvalitete prikaza, popis pozitivnih stvari koje se mogu navesti za ovaj televizor gotovo da nema kraja. Ono što se možda najviše ističe jest fantastična čistoće boja i zasićenosti koje smo ikada vidjeli na TV-u, ili barem jedan s ovim maksimalnim brojkama niti. A95L također nudi nevjerojatno povećavanje razlučivosti na 4K, što ne samo da približava sadržaj niže razlučivosti Ultra HD kvaliteti, već također smanjuje šum slike i druge artefakte na zaslonu kako bi vam konačni okviri izgledali čisti i oštri.

A95L je također fantastičan TV za moderno igranje, posebno za igrače koji posjeduju konzole najnovije generacije, kao što je Playstation 5. Sve u svemu, ako želite najbolje od najboljeg i ako želite da taj proizvod bude od vrlo renomiranog proizvođača, a novac vam nije problem, bacite pogled na ovaj model. Nećete se pokajati.

 

LG G3 OLED Evo

LG G3 OLED Evo

Plusevi:

  • Izvrsna ukupna svjetlina
  • Blještavi kontrast
  • Čist, jasan i oštar prikaz boja
  • Fantastičan za igrače i one koji to žele postići

 

Minusi:

  • Korisničko sučelje djeluje malo prenatrpano
  • Zvuk je iznadprosječno dobar, ali ne i izvrstan

Cijena uređaja: oko 1.800 eura

 

Sa Samsungovim i Sonyjevim QD-OLED televizorima iz prošle godine koji su ukrali nešto od OLED-a zbog svoje sposobnosti postizanja prave, idealne nijanse crne po kojoj je OLED poznat, visoke razine svjetline te čiste boje QLED-a, mnogi su se ljubitelji televizora zapitali kako bi OLED mogao odgovoriti. LG G3 OLED iz 2023. je taj odgovor i odgovor je da je LG osmislio televizor vrhunske kvalitete, čija će vas kvaliteta prikaza ostaviti bez daha od prvog trenutka kada ga uključite i počnete koristiti. Dojam dodatno popravlja činjenica da je i nešto cjenovno pristupačniji u odnosu na Sonyjev A95L QD-OLED.

LG G3 OLED Evo

LG G3 OLED Evo predstavljaj novu LG-evu tehnologiju zaslona s mikro lećama (MLA) i tehnologiju “Brightness Booster Max”. Nadalje, novi LG-evi OLED paneli daju bolju svjetlinu, bolje kutove gledanja i bolju energetsku učinkovitost od njihovih prethodnih televizora. LG G3 ide sve do između 1450 i 1520 maksimalnih nita svjetline. Ukratko: više ne morate tražiti QLED ili QD-OLED (kao što je Samsung S95C) ako vam je maksimalna svjetlina najvažniji segment kojeg uzimate u obzir prilikom kupnje novog TV-a. Uz to, kupnjom ovog modela također dobivate one savršene, duboke razine crne po kojima su poznati LG-evi OLED paneli, što je nešto što će znati cijeniti svaki pravi entuzijast u polju televizora.

Kao i njegov prethodnik, LG G3 dolazi u modelima od 55, 65, 75 i 83 inča i kao dio LGs Gallery Series, namijenjen je montiranju na zid. Dolazi čak i sa zidnim nosačem bez otvora, nešto što Samsung S95C nema. Mogućnosti povezivanja uključuju četiri HDMI 2.1 priključka, eARC priključak, Wi-Fi 6E, Ethernet vezu i Bluetooth 5, a LG G3 ima podršku za HDR10, HLG, Dolby Atmos zvuk i, što je najvažnije, Dolby Vision, koji sam Ostavio sam za kraj kako bih istaknuo da bi to mogla biti jedina sporna točka u odnosu na S95C jer Samsung još uvijek ne podržava Dolby Vision.

 

Samsung S95C OLED

Samsung S95C OLED

Plusevi:

  • Nevjerojatno svijetle boje
  • Savršene razine crne boje
  • Sveukupna kvaliteta prikaza slike kristalno jasna i čista
  • Mogućnosti povećavanja rezolucije jako dobre
  • Izvrstan za igranje igara

 

Minusi:

  • Nema podršku za Dolby Vision
  • Kvaliteta zvuka prosječna

Cijena uređaja: od 2.000 eura

 

Što se ove godine tiče, Samsung je nastavio gurati svoje vrhunske OLED televizore s kvantnom točkom. S obzirom na to, njegov dosadašnji vladar, S95B konačno je i nadvladan, a s prijestolja ga je skinuo njegov nasljednik, S95C.

S95C je jednako dobar kao S95B, koji se i dalje nalazi u razredu vrhunskih televizora, s time da je bolji zahvaljujući boljoj svjetlini, elegantnijim dizajnom i sve u svemu boljim obilježjima. Iako ne dolazi sa zidnim nosačem kao LG G3, potpuno metalni nosač postolja je čvrst, stabilan i ostavlja dovoljno prostora za zvučnu traku ispod, ali što je još važnije, u njemu se nalazi One Connect kutija S95C koja je nekad bila samo naći uz Samsungove 8K QLED televizore. Jedna od glavnih razlika u odnosu na LG G3, One Connect kutija je prilično genijalno rješenje za neuredne i nezgrapne kabele na stražnjoj strani vašeg TV-a, jer stavlja sve te veze u zasebnu elegantnu kutiju koja se na TV povezuje jednim kabelom.

Samsung S95C OLED

Kao što možete očekivati, kvaliteta prikaza slike nevjerojatno je kvalitetna. Počevši od svjetline, S95C je 60% svjetliji od svog prethodnika, s maksimumom od 1600 nita. Zahvaljujući svojoj vjernosti QLED i QD-OLED panelima, ovaj televizor bit će više nego dobar u svakoj svijetloj prostoriji u koju ga želite staviti. Svjetlina boja je također vrlo dobra i točna na ovom TV-u, sa 100% P3 prostora boja i 75% BT.2020. Međutim, ono što je svakako minus jest to što Samsung još uvijek ne podržava Dolby Vision, dinamički HDR format koji podržava nekoliko servisa za strujanje ili ”streaming”. Ako vam to smeta, zaobići ćete ovaj televizor. U suprotnom, itekako ćete ga uzeti u obzir prilikom kupnje vašeg sljedećeg vrhunskog televizora.

Igrači će biti oduševljeni načinom za igranje kojeg nudi S95s ili s ”Game Mode”, koji podržava brzo igranje do 120Hz. Budući da se radi o Samsungu, igrači također mogu pristupiti Samsungovom Gaming Hubu za igranje u oblaku bez konzole.

 

LG C2 Evo OLED

LG C2 Evo OLED

Plusevi:

  • Lijep, novi dizajn
  • Poboljšana maksimalna svjetlina
  • Izvrsne razine crne
  • Preciznost prikaza boja
  • Odličan za igrače

 

Minusi:

  • Osjete se artefakti kod postavljanja maksimalne svjetline televizora

Cijena uređaja: od 1.500 eura

 

Kad je LG izbacio svoje nove OLED Evo panele na nekolicini modela iz 2021., odmah je bilo jasno da ovime LG cilja na visoko i da želi kupcima isporučiti dosad neviđenu kvalitetu. Uz obećanja kontrasta s okusom OLED-a te kvalitetom svjetline  koja se može vidjeti samo na najsnažnijim QLED setovima, LG C2 Evo OLED model pružio sveobuhvatno iskustvo kućnog kina, koje izgleda fantastično čak i u prostorijama koje su bile jako osvjetljene.

LG-OLED-evo-C2

Prošla godina donijela nam je dugo najavljivani LG C2 OLED Evo. Iako se ne smatra vodećim modelom, C2 se temelji na nizu nevjerojatnih obilježja u pogledu prikaza slike i drugih dodataka koje smo voljeli kod njegovog prethodnika, LG C1.

Dostupan u veličinama od 55 inča do 83 inča, C2 od 65 inča bit će idealnih veličina za većinu domova. Što se tiče dizajna i tehnologije, LG se i ovdje potrudio. C2 ima potpuno prerađeni WRGB zaslon s vrhunskim mogućnostima osvjetljenja, četiri HDMI 2.1 ulaza za sve konzole najnovije generacije i poboljšani procesor Alpha 9 Gen 5, koji će se pobrinuti za fantastičan prikaz boja, prilagodljivu kontrolu svjetline i nevjerojatno povećanje veličine rezolucije prikaza.

Igrači će itekako cijeniti implementaciju Nvidia G-Sync i AMD FreeSync programa. Obje se tehnologije spajaju u jedno kako bi stvorile idealan uređaj za idealan prikaz svake igre koju možete pokrenuti na nekoj od konzola.

Piše: Ivan Hečimović


RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular