PočetnaHardverPeriferijaRazer - najbolje od periferije za računalo

Razer – najbolje od periferije za računalo


Firma koja uz zaista ogroman asortiman hardvera, ima i svoj softverski dio kojeg ćemo u cijeloj priči zanemariti. Svatko koga malo više zanimaju računala, a u međuvremenu mu je stalo i do njegovog izgleda će pomisliti kako treba imati Razer tipkovnicu, miš, podlogu ili bar naljepnicu na bočnoj strani svog kućišta.

Povijest

Razer je osnovan 1998.g s ciljem stvaranja opreme za ljubitelje računalnih igrica, odnosno miševa koji su bili najvažnija sprava za uživanje u igrama. Izradili su prvi miš pod nazivom Boomslang, što na kineskom doslovno znači “grmljavina zmija”. Predstavljen je s čak 2000 DPI što je označavalo vrhunsku kontrolu i preciznost.

Official-Razer-Drivers-Infected-With-a-Trojan-Virus-2

Veliki marketinški trik

Od samog početka ova kompanija je sponzor mnogim gamerskim turnirima kojima donira opremu te se tako reklamira na dosta načina. S obzirom na kvalitetnu robu koju nude svaki igrač koji na turniru proba tipkovnicu miš ili bilo što drugo će sebi kupiti jedan primjerak u obližnjoj trgovini opreme za računala ili Razerovom web shopu što ovu firmu za pravo i čini velikom. Prvi koji su zapravo počeli sa sponzoriranjem na ovaj način su upravo Razerovci na jednom velikom Counter Strike turniru.

Top 3

Čitate ovaj članak i shvaćate da vam treba tipkovnica ili miš, a mi ćemo za vas odabrati 3 najbolja. Teško je od hrpe ove najpotrebnije opreme izabrati pravu, te stoga valja dobro proučiti najbolja 3 miša, te najbolje 3 tipkovnice.
Razer Mamba, prema mnogima daleko najbolji miš iz Razerovog asortimana, težak je 136 g što mu je zapravo i jedini minus, odlikuje se trajanjem baterije od čak 16 sati kontinuiranog igranja, te 6 400 DPI za pravu zabavu i preciznost.

Razor Imperator, miš koji je najviše baziran na svoj izgled, odnosno na to koliko čovjek svoju desnu ruku može iskoristiti za miševe. Podesive bočne tipke, gumirana oblikovana drška i ergonomski dizajn za desnu ruku su samo neke stvari od ovog vrhunskog dizajna. Uz ovo sve težak je 139 g, a za instalaciju drivera trebamo ostaviti 35 MB na čvrstom disku.

Razer DeathAdder, noviji miš iz Razerove tvornice koji se krasi svojom težinom od samo 105 g što ga čini jednim od najlakših visoko opremljenih miševa, svoju lakoću je posebnim materijalima od kojih je sastavljen, a zanimljiv je podatak da ima pozlaćeni USB priključak. Kao i kod dva prethodna miša ima 6 400 DPI, te za instalaciju drivera treba 35 MB prostora na našem računalu.

Kod tipkovnica je druga priča u odnosu na miševe zbog toga što mogu imati velike razlike. Miševi često znaju biti slični, a njihova razlika bude tek u nekoj neprimjetnoj sitnici, kroz sljedeće 3 tipkovnice ćemo vam prikazati pravu eleganciju, vrhunski dizajn među Razerovim tipkovnicama.

Razer DeathStalker krasi zelena LED pozadina s osvjetljenjem cijele tipkovnice. Uz fascinantan dizajn omogućuje Razer™ Synapse 2.0, te namjenski gaming mode. Sadrži set tipki mod nazivom Chiclet, a za instalaciju nam je potrebna internetska konekcija te 200 MB slobodnog prostora na nečem čvrstom disku.

Razer Anansi, tipkovnica težine 1020 g, crne boje, sa plavim LED svijetlom. Omogućuje jednostavan pristup medijskim tipkama, te 7 tipki na dnu kojima upravljamo palcem tijekom igre. Sadrži više od 100 programibilnih Hyperesponse tipki.

Razer Arctosa, ubojiti izgled će nas svakako oduševiti na ovom izdanju Razerovih tipkovnica. Za instalaciju drivera potrebno nam je 35 MB prostora na našem računalu, te internetski priključak. Iako ima veliki broj tipki s mnogo mogućnosti teži tek 720 g.

Zaključak

Možda nakon svega opet ne znate koju tipkovnicu ili miš izabrati, najbolje se orijentirati po cijeni i vašim potrebama, koje nismo ovdje navodili jer svaka trgovina ima različitu cijenu, a svaka osoba različite potrebe.


Prethodni članak
Sljedeći članak
RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular