PočetnaMobyPametni telefoniAndroid Lollipop tek na 0,1 posto pametnih uređaja

Android Lollipop tek na 0,1 posto pametnih uređaja


Kada iza vas stoji kompanija kao što je Google jasno je kako možete jako brzo napredovati. No, već unazad nekoliko desetaka godina shvatili smo kako tehnologija napreduje jako brzo, ali za svaki novi korak potrebno je određeno razdoblje da se ljudi naviknu na novu tehnologiju i da se sve implementira. Iz toga razloga za tržištu vlada pravo šarenilo, pa tako možemo naći prastare uređaje i programe, ali isto tako imamo one koji su sam vrh tehnologije i koji su korak ispred svih. Sve se to događa na tržištu tehnologije, a posebno su tu u podređenom stanju aplikacije i operacijski sistemi.

Ovog puta posvetiti ćemo koji redak operativnom sistemu Android koji je definitivno broj jedan po učestalosti na području mobilnih uređaja. Nakon što je predstavljen prije nekoliko godina, Android se vrlo brzo udomaćio na razne uređaje i postao je sinonim za programe otvorenog koda. Budući da je njegov kod otvoren, jasno je kako mnogi proizvođači taj kod mogu prilagođavati svojim uređajima. Iako se to isprva činilo kao sjajna mogućnost, s vremenom je postala prava gnjavaža. Tako danas na tržištu imamo mnoštvo Android verzija koje odlikuju raznim mogućnostima. Kada u javnost izađe nova verzija Androida, tada se ona šalje proizvođačima hardvera koji je prilagođavaju svojim uređajima. Nakon toga isti proizvođači puštaju te verzije na vlastite uređaje, pa tako vlada pravo šarenilo među sistemima.

Trenutno lidersku poziciju među Android verzijama drži KitKat (Android 4.4) sa udjelom od 34 posto, na drugom je mjestu Android 4.1, a na trećem Android 4.2. Dakle, inačice Androida 4 zauzimaju veliki dio tržišta, ali zanimljivo je kako možemo na raznim uređajima pronaći još i prastari Android 2.3 te Android 2.2. Što se tiče najnovije verzije Androida 5 Lollipop, on trenutno zauzima tek 0,1 posto tržišta. Kao što smo u početku kazali, za implementaciju određenog sustava potrebno je da prođe neko vrijeme, tako da će taj novi sustav zaživjeti ‘punim plućima’ tek za godinu ili čak i kasnije.


RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular