Pametni satovi trend je koji nadolazi, ali pitanje je da li oni mogu zaživjeti u pravom svjetlu. Mnogi nisu zainteresirani za pametne satove iz razloga što su veliki, nezgrapni i nisu funkcionalni kao što je to pametni telefon ili tablet. Možda jesu maleni i pristupačni, ali jednostavno za sada ne nailaze na pravi interes kupaca. Možda je sve to samo naše viđenje situacije, ali sve je izglednije da je takvo i mišljenje stručnjaka koji analiziraju tržište.
U proteklim mjesecima na tržištu se pojavilo mnogo verzija pametnih satova, no gotovo su svi izgledali jednako, bez previše odmaka od nezgrapnog glomaznog dizajna. Mnogi će reći kako je teško funkcionalnosti koje pametni sat nudi strpati u manju kutijicu. Najveći problem je zapravo veličina baterije koja je već godinama veliki misterij za sve proizvođače hardvera. Jednostavno, još uvijek nije razvijena tehnologija koja bi unaprijedila baterija na način da one postanu manje, ali većeg kapaciteta. Kod baterija još uvijek vlada pravilo da glomaznije izdanje sa sobom nosi i već kapacitet. Mnogi korisnici slažu se u činjenici da je kapacitet baterije bitna stavka jer često punjenje nije poželjna ni praktična odlika.
Zanimljivo je kako još uvijek čekamo na Appleovo dizajnersko rješenje pametnog sata. Apple je najavio kako bi se sat mogao na tržištu pojaviti krajem ove godine, a hoće li tome biti tako vidjet ćemo u narednim mjesecima. I dok mnogi proizvođači ne pronalaze neko dizajnerski dotjeranije rješenje, pojavio se Mađar Gabor Balogh koji je ponudio jedno predivno rješenje. No, dizajnersko rješenje koje je on ponudi, teško će biti implementirati u praksi. Naime, njegov sat je iznimno malen, a kao što smo već rekli za bateriju treba dosta prostora. Ona kompanija koja će uspjeti u praksi provesti ono što je Balogh zamislio, svakako može očekivati veliki uspjeh sa svojim proizvodom.