Vjerojatno se svi koji ovo čitaju služe internetom na dnevnoj bazi, ali to ne znači da smo majstori interneta. Zanimljivo je kako se malo vežemo na neke stvari i radnje koje svakodnevno susrečemo. Velika večina vas zna s vremena na vrijeme pojesti ‘hamburger’, ali pitanje je da li ste znali da ‘hamburger’ koristite svakodnevno na interenetu. E, pa moramo priznati da ni mi nismo znali, ali smo shvatili kako je hamburger postao sastavni dio naših online radnji.
Što je hamburger u McDonaldsu ili nekom drugom dučanu brzom hranom ne trebamo objašnjavati, no objasniti ćemo što je hamburger na internetu. Za početka spomenuti ćemo kako se kreatorom hamburgera na meži uzima osoba Norm Cox. Navedeni kreator je bio zadužen za kreiranje sučelja i ostalih dizajnerskih sitnica za Xeroxov sustav Star. Oni koji znaju ponešto o povijesti računala shvatiti će da se radi o ranim osadesetim godinama. Dakle, životni vijek ovog simbola potrajajo je poprilično dugo, a danas je doživio ponovo svoj procvat. Dosta smo vas držali u nedoumici, pa je sada vriejeme da vam kažemo da je hamburger zapravo dobro poznata ikona s web stranica i servisa koja nam otvara nove menije. Ova ikona često se nalazi u kutevima web stranica, a klikom na nju otvara nam se meni iz kojeg tada možemo odabrati neku od opcija.
Sama ikona je sasvim jednostavna. Sastoji se od tri paralelne crte koje svojom strukturo i pomalo sliče na hamburger. Danas je ova ikona neizostavni dio web stranica, posebice onih koje su namjenjene za mobline telefone. Zanimljivo je kako je ovaj simbol nakon dugo stagnacije doživio pravi porcvat. Tko je pokrenuo ponovo potrebu za ‘hamburgerom’ i koliko će se dugo održati na sceni, neznamo. Vjerujemo kako bi mogao dosta dugo jer svoju osnovnu zadaću može obavljati još dugi niz godina.
Pravopis i greške u pisanju: susrečemo, večina, dučanu, Za početka, meži, osadesetim, potrajajo, vriejeme, strukturo, porcvat, neznamo…
Infinitiv neću ni spominjat. Jako tužno i neozbiljno…