Canon je poznati svjetski brend koji već dugi niz godina kroči tržištem fotografija, ispisa, projektora, itd. U svojem bogatom asortimanu nude proizvode za svakog koji se voli baviti fotografijom, odnosno prikazom slike. No, u Canonu se spremni ići i korak dalje te su najavili kako će doći do svojevrsnog restrukturiranja tvrtke, odnosno do otvaranja velikog broja manjih tvrtki koje će biti povezane u jednu cjelinu. Sve to i još mnoštvo drugih stvari objavili su na sajmu EXPO 2015 u Parizu, a pripala im je i čast otvaranja tog sajma prije dva dana.
Planovi Canona za budućnost su dosta različitiji nego što je sada trenutno situacija. Veliki potencijal Canon vidi u terminu koji se često spominje u posljednjih nekoliko godina – Internet of Things (IoT). Projekt koji ima za cilj povezati sve uređaje u jednu veliku cjelinu koja bi nam omogućavala lakši i lagodniji život polako dobiva svoje glavne vizure, a među njima svoju ulogu vidi i Canon. Naime, u Canonu smatraju kako će Internet of Things iziskivati i jedan subpojam za kojeg bi se oni mogli brinuti i gdje će oni uspješno graditi svoju budućnost, a radi se o ‘Imaging of Things’. Budućnost je bliže nego što mislimo i desiti će se značajne promjene u tehnološkom smislu, a sve će to biti potrebno vizualno prikazati na određeni način. Canon već radi na raznim novitetima među kojima je i dosta stvari povezano s prethodno objašnjenim terminom. Razvijaju tako u Canonu nove mrežne kamere koje bi se trebale proširiti u budućnosti, razvijaju koncept Inteligentne slike koja će se zapravo bazirati na tome da korisnik može putem interaktivnog stola ispisivati fotografije koje želi, razvijaju također i nove moderne fotoaparate i projektore koji će pružati sliku od čak 8K.
Uz mnoštvo novosti na tehnološkom području, već smo prije spomenuli kako će se desiti i svojevrsna reorganizacija poslovanja. Radi se zapravo samo o nadogradnji postojećeg sustava na način da će određeni segmenti poslovanja biti raspoređeni na određenim prostorima. Povezivanjem različitih kontinenata i stvaranjem mreže manjih tvrtki postići će se to da će određene sredine biti više fokusirane ne jednu tehnologiju za koju će biti zadužene. Primjerice u Europi će biti sjedište za razvoj mrežnih kamera i tehnologije ispisa, a u svemu tome možda priliku vide i hrvatski stručnjaci. Otvaranjem novih istraživačkih centara porast će potreba za kvalitetnim kadrom, a iz Canona pretpostavljaju da će lokalnim stručnjacima biti puno lakše fokusirati se na izradu samo onog za što su zaduženi.