Apple je definitivno jedan od svjetskih informatičkih velikana. Da ne dramatiziramo, sam Apple je svjestan te svoje veličine i potrebe koja stoji pred njegovim proizvodima i u skladu s tome se vodi i politika same kompanije. Budući da su ostali velikani počeli ozbiljno prijetiti vrijeme je da Apple pokaže zube i napravi korak naprijed u odnosu na njih.
U IT svijetu potrebno je uvijek biti korak ispred konkurencije bez obzira na to koliko se ona činila slabom. U slučaju Apple konkurencija nije slaba, nego baš naprotiv, konkurencija je izuzetno jaka. Samsung je polako, ali sigurno počeo dobivati sve više na važnosti na američkom Apple-ovom tržištu. Takve prijetnje mogle bi u skoroj budućnosti uzdrmati Apple. Ipak, Apple je odlučio uzvratiti udarac i poboljšati svoj položaj na tržištima na kojima nije toliko dominantan. Smjer u kojem ide ovaj američki velikan je jačanje utjecaja na istočnom tržištu, gdje sada valdaju neki drugi proizvođači. Utjecaj na tom tržištu mogao bi biti od velike važnosti jer se radi o iznimno velikom tržištu.
Prvi koraci od strane Apple-a već su poduzeti, a to je zapošljavanje novih zaposlenika na tom tržištu. Tako je Apple zaposlio oko 600 novih zapoelsnika na području Kine i Tajvana. Brojka od 600 novih zaposlenika zvuči veliko, ali to je gotovo ništa kada znamo da u Apple-u radi nešto više od 80 000 zaposlenika. Novi zaposlenici koje smo maločas spomenuli su inžinjeri, a osnovna zadaća će im biti pojačati utjecaj Apple-a u navedenim zemljama. Iako, neki nagađaju kako je Apple polako počeo odstupati od svoje politike ‘dizajniranja uređaja u Americi’, teško je vjeroavati da će Apple takvo što priznati. No, vjerojatno ima nešto istine i u tome jer su u Apple-u u potrazi za novim i svježim idejama što im radnici s drugog kraja svijeta svakako mogu pružiti.