Prema rezultatima istraživanja koje je nedavno provela organizacija BeatBullying, zlostavljanje putem interneta među tinejdžerima najučestalije je na Facebooku. Od ukupnog broja tinejdžera koji su prijavili zlostavljanje putem interneta, čak 87 posto njih zlostavljano je putem Zuckerbergove društvene mreže, dok je petina njih zlostavljanja putem Twittera.
Ovo je istraživanje pokazalo da je zlostavljanje sada učestalije putem interneta nego offline (65 posto online, 49 offline), a samo 37 posto prijavilo je napadače društvenoj mreži na kojoj su imali problema. Najčešće žrtve zlostavljanja su 19-godišnji muškarci, a Emma-Jane Cross iz BeatBullyinga kaže da je zlostavljanje nekad tako često i intenzivno da može dovesti do depresije, samoozljeđivanja pa čak i do pokušaja samoubojstva. ‘Zlostavljanje online i offline veliki je problem za veliki broj tinejdžera i ne smijemo ignorirati njegove često opasne i tragične posljedice’, rekla je novinarima Sky Newsa izvršna direktorica BeatBullyinga. No, osim na Facebooku i drugim društvenim mrežama, dio tinejdžera (13 posto njih između 13 i 19 godina) zlostavljano je i putem servisa za razmjenu poruka poput BlackBerry Messengera, Whatsappa i drugih. Ono što je zabrinjavajuće jest što je zlostavljanje putem interneta za 34 posto tinejdžera trajalo više od mjesec dana, a samo mali broj zlostavljanih na kraju obavijesti roditelje ili nastavnike o zlostavljanju.
Iz Facebooka kažu da na njihovoj mreži ‘nema mjesta zlostavljanju’, no kao i u offline svijetu, tako i na Facebooku postoji ‘manjina malicioznih individualaca’ koji napadaju druge korisnike te dodaju da se oni bore protiv toga svojom politikom korištenja pravih imena te jednostavnim alatima koji korisnicima omogućavaju blokiranje tih korisnika, odnosno prijavljivanje prijetećeg sadržaja koji se onda brzo može ukloniti.