Europska Unija sve više nastoji izboriti zaštitu privatnosti korisnika na internetu. Prije koju godinu bilo nam je fascinantno (još uvijek je) kako Kina svojim korisnicima interneta zabranjuje korištenje nekih internet servisa iz razloga jer nisu u skladu s pravilima države. No, polako istu stvar počinje raditi i Europska Unija čiji smo članovi već neko vrijeme. Za razliku od Kineza koji zabranjuju korištenje servisa svojoj populaciji, Europska Unija nastoji se boriti na način da s velikim kompanijama i servisima dogovori određene stvari kako bi se uskladili interesi jedne i druge strane.
U svibnju ove godine Europska Unija je donijela zakon prema kojemu internetske tražilice moraju osigurati korisnicima da mogu izbrisati sadržaj koji smatraju neprimjerenim za javnost. Google je takav način funkcioniranja vrlo brzo prihvatio te nastoji udovoljiti svojim korisnicima na opće zadovoljstvo. U suprotnosti s Googleom, Microsoft nije baš naišao na druželjubivost prema zahtjevima koje korisnici šalju. Naime, do sada su korisnici poslali Bingu 699 zahtjeva za brisanje podataka s te tražilice i zanimljivo je kako je samo 79 korisnika dobilo odgovor. Još više fascinira činjenica da su od tih 79 odgovora, svi bili odbijenice. Dakle, Microsoft do sada nije izbrisao niti jedan podatak sa svoje tražilice a čije su brisanje zatražili korisnici.
Kao razloge zbog kojih su zahtjevi odbijenice postoji nekoliko osnovnih razloga. Nekoliko je zahtjeva bilo neosnovano, dok su drugi bili odbijeni iz razloga što su se odnosili na podatke s društvenih mreža. Microsoft se brani kako podaci s društvenih mreža nisu u njegovoj nadležnosti te je stoga odbio sve te zahtjeve. Iz Microsofta su još napomenuli kako je ova usluga još u počecima i kako se trebaju prilagoditi na novu nastalu situaciju jer žele uskladiti zahtjeve korisnika i pravo drugih korisnika na primanje podataka.