PočetnaHelpdeskDa, AirPods slušalice rade s Androidom, ali …

Da, AirPods slušalice rade s Androidom, ali …


Otkako su AirPods slušalice puštene u prodaju krajem 2016. godine, postale su jedne od najpopularnijih slušalica na svijetu. Budući da su lansirane u isto vrijeme kada su i telefoni (čitaj: iPhone) izgubili priključak za slušalice, bile su praktičan način kako slušati glazbe, podcaste i ostali audio sadržaj na vašem iPhoneu, iPadu ili Macu.

Međutim, možda se pitate rade li AirPods slušalice s Android telefonima. Možda ste se prebacili s iPhonea na Android ili želite koristiti svoje Apple AirPodsice na Androidu, te ne želite kupovati nove bežične slušalice.

U nastavku teksta ćemo vam pokazati kako spojiti AirPods na Android i što oni nude na toj platformi.

Mogu li se AirPods slušalice povezati s Androidom?

Ukratko: da, možete koristiti AirPods na Androidu. Budući da su to još uvijek Bluetooth slušalice u svojoj srži, AirPods rade sa Samsungom i drugim Android uređajima. Odnosno, slušalice su kompatibilne sa svim uređajima koji podržavaju Bluetooth, što uključuje većinu Windows prijenosnih računala i neke pametne televizore, te naravno mobitele i tablete. Međutim, ne možete koristiti sve praktične mogućnosti koje AirPodsice nude kada su povezane s Apple uređajem, kao što ćemo vidjeti u nastavku teksta.

Ovo također nije vezano samo za standardne AirPods slušalice; isti je slučaj i s drugim Appleovim modernim slušalicama. Vjerujemo da ćete biti sretni kada saznate da AirPods Pro i AirPods Max dobro rade i na Androidu. Uz uvjet, naravno, da ih posjedujete.

S obzirom na cijenu ovih uređaja i činjenicu da ne možete uživati u svim njihovim mogućnostima na Androidu, preporučujemo da ih ne kupujete ako nemate nijedan Appleov uređaj.

Kako spojiti AirPods na Android telefon?

Uparivanje vaših AirPods slušalica s Android uređajem ili bilo kojim drugim uređajem koji podržava Bluetooth je vrlo jednostavno. Da biste to učinili, slijedite ove korake, iako se oni mogu malo razlikovati ovisno o vašem Android uređaju:

  • Na Androidu otvorite Postavke > Povezani uređaji > Upari novi uređaj (Settings > Connected devices > Pair new device). Ovo će staviti vaš telefon u Bluetooth način rada za uparivanje s drugim Bluetooth uređajima.
  • Stavite svoje AirPods ili AirPods Pro slušalice u kućište za punjenje i provjerite je li kućište otvoreno. Ako imate AirPods Max, izvadite ih iz kutije.
  • Držite mali gumb na stražnjoj strani kućišta nekoliko sekundi. Na AirPods Maxu držite tipku za kontrolu buke.
  • Nakon što su vaši AirPodsi spremni za uparivanje, svjetlo će početi treperiti s unutarnje ili prednje strane kućišta, ovisno o vašem modelu. Za AirPods Max, svjetlo je na dnu desne slušalice.
  • Trebali biste vidjeti AirPods slušalice u svom izborniku za Bluetooth uparivanje. Dodirnite ga da uparite svoje AirPodsice s Androidom.

To je sve što morate učiniti kako bi vaši AirPodsi radili s Androidom. Sada ih možete koristiti kao bilo koje druge Bluetooth slušalice.

Loše strane korištenja AirPodsa s Androidom

Iako su AirPodsice sigurno kompatibilne s Androidom, one su naravno prvenstveno napravljene za Apple uređaje. Zbog toga gubite nekoliko praktičnih mogućnosti kada koristite ove slušalice na Samsung uređajima ili drugim platformama koje nisu Appleove.

Već ste naišli na jedan od nedostataka: postupak uparivanja. Zahvaljujući posebnom čipu u kućištu, povezivanje AirPodsica s vašim iPhoneom ili iPadom je jednostavno kao otvaranje kućišta blizu njih i dodirivanje gumba “Connect”. Osim toga, kada to učinite, vaše slušalice automatski su spremne za korištenje s drugim uređajima povezanim s vašim Apple ID-om.

No, evo još nekoliko stvari koje ne rade u ovoj situaciji:

  • Siri: Kao što biste i očekivali, na Androidu ne postoji glasovni asistent Siri pa stoga ne možete koristiti isti za kontrolu vaše glazbe ili postavljanje pitanja. Nema ni pristupa Google Assistantu pomoću AirPodsa.
  • Prilagodljiva funkcija dvostrukog dodira: Na iPhoneu možete promijeniti što radi telefon kada dvaput brzo dodirnete AirPods. Prečaci uključuju preskakanje pjesama, pokretanje Siri i reprodukciju/pauziranje audio sadržaja. Ovo ne radi na Androidu, pa ste zapeli s dvostrukim dodirom samo za reprodukciju i pauziranje. Ako imate iPhone, iPad ili Mac, možete prilagoditi ovu funkciju pomoću jednog od tih uređaja, a zatim koristiti prilagođenu kontrolu sa svojim Android telefonom. Međutim, to je velika prepreka za one koji nemaju Apple uređaje.
  • Prepoznavanje kada ih stavite u uši: kada se koriste s Apple uređajima, AirPods detektira kada ste ih izvadili iz uha i pauzira glazbu dok ih ne vratite natrag.
  • Jednostavna provjera baterije: kada povežete AirPods s Androidom, ne možete pitati Siri o trajanju baterije niti je jednostavno provjeriti na svom telefonu. Neke verzije Androida prikazuju trajanje baterije povezanih Bluetooth uređaja, ali to vam neće reći jesu li slušalice na različitim razinama napunjenosti ili ne. Ukratko – ponekad je jako teško odrediti koliko su napunjene slušalice i koliko će još raditi dok se ne ugase.

 

Piše: Boris Plavljanić


RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular