Tvrtka Valve ovih je dana napravila veliko ažuriranje svoje digitalne distribucijske platforme Steam. Promjene su vrlo značajne jer donose nekoliko manjih, ali vrlo značajnih promjena koje će sigurno razveseliti gejmere koji često kupuju i preuzimaju igre na Steamu te su dosad samo u beta verziji mogli vidjeti redizajn.
Glavne promjene na Steamu dogodile su se kod sučelja koje se pojavljuje prilikom preuzimanja igara te kod upravljanja memorijskim prostorom na korisničkom računu.
Prilikom preuzimanja igara sučelje prikazuje proces preuzimanja, ali sada će se moći pratiti i proces instalacije. Ovime će se prekinuti neugodna iskustva korisnika kad je igra preuzeta, ali proces instalacije nije dovršen pa se u tim trenucima ona ne može pokrenuti. Sada se proces instalacije može pratiti pa korisnici dobivaju konkretnu informaciju kada je instalacija gotova. Na sučelju će se također moći odrediti koja igra ima prioritet za preuzimanje pa se sada na listi mogu mijenjati njihove pozicije s drag and drop metodom. Pored naslova igre smjestila se nova ikona koja će prikazivati moguće vrste preuzetog sadržaja: Game Content, Downloadable Content, Workshop Content i Shader Pre-caching.
Gumb „View News“ preimenovan je u „Patch Notes“ pa će sada biti lakše dobiti informaciju koja su nova ažuriranja dostupna.
Memorijski prostor na korisničkom računu dobio je određene preinake. Sada se na lakši način može provjeriti koliko je prostora korisniku dostupno te gdje se mogu smjestiti preuzete igre. Za korištenje ove mogućnosti potrebno je otići pod izbornik „Settings“, kliknuti na opciju „Downloads“ te odabrati „Steam Library Folders“.
Lista prijatelja doživjela je male promjene i sada su obavijesti vezane uz grupni chat smještene niže unutar aktivnog prozora.
Navedene su najvažnije promjene na Steamu, ali s ažuriranjem popravljen je niz grešaka i bugova na koje su se korisnici žalili.
Ukoliko koristite Steam, ažuriranje bi se trebalo odraditi automatski. U slučaju da se to ne dogodi, provjera ažuriranja može se i samostalno napraviti tako da se unutar glavnog izbornika u Steamu klikne na „Check for Steam Client Updates“.
Popis svih provedenih ažuriranja možete provjeriti na sljedećoj poveznici.
Piše: Ervin Mičetić