PUBG je danas i dalje jedna od najpopularnijih ”battle royale” igara koje postoje na tržištu. Bez obzira na sve probleme, igra je i dalje visoko zastupljena među svim onim igračima koji vole kompetitivno napucavanje putem interneta, a toga su svjesni i programeri igre. S obzirom na to, programeri PUBG-a su značajno snizili cijenu svoje igre.
Zajedno sa novom kartom, igra je sada dostupna na Steam-u po 50% nižoj cijeni. To je odlična vijest, zar ne? Sada svi oni koji su željeli kupiti PUBG, a nisu mogli zbog cijene, sada to mogu učiniti, je li tako? U teoriji jest, no u praksi baš i nije.
50% niža cijena PUBG-a? To znači da će biti i jeftinija za hakere!
Kao prvo treba reći da popust na PUBG vrijedi do 29. travnja. To nije prvi puta da su programeri PUBG-a odlučili spustiti cijenu svoje igre i na taj način privući potencijalne, nove igrače. Mnogi drugi programeri, neovisno o kojoj se igri radi, svjesni su da je spuštanje cijene igre (plus dodavanje novog sadržaja) odličan način kako ”podebljati” svoju igračku bazu. Što je donijelo snižavanje cijene PUBG-u u ovih nekoliko dana? Ništa posebno.
Usprkos akciji, koja je bolja nego akcija sniženja srijedom u trgovačkim centrima, PUBG i dalje rapidno gubi igrače. Razlozi? Ima ih više, no najveći od njih su naravno, hakeri i različite varalice. Na njih programeri ne obraćaju pozornost.
50% niža cijena igre znači da će igra biti jeftinija i za hakere, što je jedna velika istina i što je dovelo do toga da se igrači i nisu nešto posebno ”odazvali” na ovaj potez programera. Jer što vrijedi posjedovati igru u kojoj neće do izražaja doći vještina igrača, zbog toga što će neki haker ući u igru i raditi ondje što želi?
Igrači ne žele jeftiniji PUBG. Igrači žele PUBG bez hakera.
Ono što igrači žele nije jeftiniji PUBG. Ono što igrači žele jest igra bez hakera, igra u kojoj bi se igrači mogli zabaviti bez toga da moraju razmišljati o vozilima koja eksplodiraju sama od sebe ili o tome hoće li se netko pojaviti iza njih, jer eto neki hakeri imaju mogućnost prolaska kroz zidove.
To je ono što igrači žele, a ne 50% popusta na igru. Programeri su nedavno objavili kako ove godine planiraju osmisliti nove načine zaštite (kao što je autentifikacija u dva koraka), ne bi li na što bolji način stali na kraj hakerima i varanju, po kojem je PUBG nažalost sve poznatiji.
Dok PUBG bilježi pad, ostali bilježe rast
Ne kaže se bez razloga ”dok jednome ne omrkne, drugome ne osvane”. Isto to pravilo može se primijeniti i ovdje. Naime, dok PUBG polako, ali sigurno gubi svoju igračku bazu, ostale igre sličnog tipa, kao što su Call of Duty: Warzone, i Apex Legends svoju igračku bazu povećavaju.
To nije nimalo čudno, budući da programeri tih igara itekako brinu oko potencijalnih prevaranata. Developeri Call of Duty: Warzone su čak osmislili poseban sustav detekcije prevaranata, zbog kojih oni za koje se sumnja da varaju u igri mogu biti na istoj karti samo jedni s drugima. Svaka čast! Hoćemo li isto vidjeti i u PUBG-u?
Piše: I.H.