PočetnaGamingNajbolje sandbox igrice za Android

Najbolje sandbox igrice za Android


Bilo da ste casual ili povremeni gamer, veliki dio nas korisnika pametnih mobitela voli tu i tamo odigrati nešto na svom Androidu. Iako je jedna od velikih prednosti Androida i Google Trgovine ta što je za ovu platformu dostupan veliki broj besplatnih i kvalitetnih, kako aplikacija tako i igara, ako ste gamer i ako vam nije bed potrošiti 5-6 dolara (što je otprilike 40-ak kuna) na igru, zasigurno ćete htjeti vidjeti postoji li kakva dobra sandbox igra.

Dobra vijest je da postoji velik broj sandbox igara, a još bolja vijest je ta da ćemo u nastavku teksta reći nešto o nekima od najboljih sandbox igara koje su dostupne u Google Trgovini. Za sve gaming entuzijaste (i one koji se tako osjećaju) – najbolje sandbox igre za Android!

 

the_escapists_android

  1. The Escapist

The Escapist je jedna od najnovijih sandbox igara, a cijela igra se bazira na igrivom liku koji je zatvorenik. Igra se odvija u zatvoru, a glavni cilj igrača je skupljanje raznoraznih stvarčica i gadgeta, craftanje predmeta i čak tučnjava sa stražarima te u konačnici, kako i samo ime sugerira – bijeg.

No, to neće biti tako jednostavno. Bijeg ćete trebati pomno planirati, a uz to ćete morati i paziti da vašu zalihu predmeta ne otkrije netko od stražara. Sama igra je programirana na ”retro” način, što znači da će grafika biti kao u Minecraftu. Onaj kome ne smeta retro grafika i tko želi izdvojiti oko 27 kuna uživati će u ovoj igri.

 

Goat Simulator android

  1. Goat Simulator serija igara

Što reći o igri Goat Simulator? Kao prvo, igrač preuzima ulogu koze koja živi, skače, liže (stvari) i trčkara u svijetu u kojemu zakoni fizike baš i ne vrijede. Najbolja stvar (osim činjenice da je igra izuzetno zabavna i zarazna) jest ta da je cijeli svijet u kojemu se nalazite interaktivan.

To znači da ćete zabijanjem u stvari, bacanjem istih ili pak lansiranjem koze dobivati bodove i da ćete otključavati raznorazna postignuća (achievemente). Postoje sveukupno četiri igre koje su dostupne, a svaka od njih je šarmantna i zabavna na svoj način. Jedina ”negativna” stvar kod ove igre jest ta što igra kao takva nema priču.

Vi preuzimate ulogu lude koze i jednostavno igrate. Ako želite platiti 33 kune, koliko košta svaka igra iz Goat Simulator serije.

 

Crashlands android

  1. Crashlands

Crashlands je izašao na tržište prošle godine i nedugo nakon što se pojavio je postao hit i jedna od najboljih sandbox igara na tržištu tada. Priča se vrti oko intergalaktičnog ”kamiondžije” (kako ovo zvuči?).

Igrač započinje na nekom slučajno odabranom planetu, a glavni posao igrača je craftanje predmeta, borba s negativcima i izgradnja vlastitog doma daleko od svog matičnog planeta. Igra kao takva je dosta velika, osnovna igra košta nekih 35 kuna, dok se svaki dodatak dodatno naplaćuje.

Ako želite uskočiti u cipele ‘usamljenog’ vozača svemirskog broda i ako vam naravno ne smeta to da igra nije besplatna, a željni ste dobre zabave koja traje, Crashlands bi mogla biti igra baš za vas.

 

Grand Theft Auto

  1. Grand Theft Auto serija

Tko danas nije barem čuo za igre Grand Theft Auto ili kraće GTA? Radi se definitvno o jednom od najpopularnijih i najraširenijih sandbox naslova u povijesti gaminga. GTA igre su, osim za Android, dostupne i za računala i mnoge konzole.

Stari igrači se rado sjećaju legendarnih GTA 2 za staru ”plejku” i GTA 3 – prvog Grand Theft Auto naslova koji je izašao sada već davne 2001. godine i koji je bio u 3D-u (naslov je prvo izašao za Playstation 2 konzolu).

GTA naslovi (neki od njih) su dostupni i na Android platformi, što će sigurno razveseliti velik broj starih, ali i novih poklonika igre (znam da mene jest). Tako ćemo na Android uređajima moći odigrati GTA 3, GTA: Vice City, GTA: San Andreas te nešto novije naslove- GTA: Liberty City Stories i GTA: Chinatown Wars. O čemu se u igrama točno radi?

Vi preuzimate ulogu nepoznatog protagonista koji živi u gradu po imenu Liberty City. Grad kao takav je prepun ”svega i svačega” (kriminala svake vrste, poroka i slično), a vi da biste se ”uklopili” u takav grad (i da biste i sami kasnije postali glavna faca u gradu koje će se svi bojati) i sami postajete kriminalac.

Dobro, možda ne u doslovnom smislu riječi (svrstava li se prijevoz ”djevojke noći” na određeno mjesto pod kriminalno djelo?), ali činjenica jest da ćete u igri obavljati različite zadatke za raznorazne šefove, što bandi, što većih i ograniziranijih kriminalnih miljea.

Ako vam je to dosadno i ne da vam se, možete jednostavno gaziti ljude, bježati od policije ili otići u teretanu. GTA je igra koja definitvno nije za svakoga, no oni koji vole ‘ovakve’ igre, znati će u čemu leži njihova čar.

Cijena svake igre varira, no treba reći da bez obzira na tih pedesetak kuna, igra nudi zaista masu sadržaja. Svaka od njih.

 

Titan Quest

  1. Titan Quest

Titan Quest je akcijski RPG koji je na tržištu isto tako od prošle godine. Glavni feature igre je ogroman svijet u kojemu se igrač nalazi i kojeg valja istražiti. Osim istraživanja svijeta, tu je i klasično ubijanje zločestih dečki, sklapanje vlastite opreme (izbor opreme je VELIK), leveliranje i u biti kreiranje lika da bude sa onakvim preferencama kakve igrač želi.

Iako je igra malo skupašna (8.99$), Titan Quest nudi pregršt sadržaja, tone zabave i sve ono što će pravi RPG znalac znati cijeniti.

 

Minecraft Pocket Edition

  1. Minecraft: Pocket Edition

Minecraft je isto tako jedan od najpopularnijih sandbox naslova svih vremena. Za one neupućene, Minecraft je igra u kojoj možete graditi nastambe, ubijati stvari i naravno kopati i tražiti predmete koji vam mogu biti od koristi.

Igra jako koristi kreativnost igrača, tako da nimalo ne čudi činjenica da se Minecraft u vrlo kratkom vremenu proširio među gaming populacijom i da je dosad izašla već gomila modova za igru.

Android verzija je slična kao i računalna verzija, jedino što se radi o – ”džepnoj” verziji, što opet znači da igra nema baš sve mogućnosti kao original za računalo, no to je nešto na što Android igrači trebaju biti spremni.

Zabavna i zarazna, Minecraft će svojim igračima za nekih 47 kuna (svaka dodatna aplikacija se dodatno plaća) pružiti sate i sate zabave.

 

Oddworld Stranger's Wrath

  1. Oddworld: Stranger’s Wrath

Oddworld: Stranger’s Wrath je akcijski platformer u otvorenom svijetu u kojemu igrač može raditi mnoštvo toga. Developer kaže da igra nudi više od 20 sati  zabave i igranja, što uključuje posjet zaista šarolikom okolišu Oddworld svijeta. Igra je jedinstvena po tome što je kombinacija igre iz trećeg i iz prvog lica.

Kada ste u borbi, igra se prebaci na prvo lice, no kada borba prestane igra se vrati na treće lice. Osim toga, igra dolazi sa nekoliko modova kontrola, zabavnom i pomalo neobičnom pričom, izazovnim bossevima te sa podrškom za HID gamepad. Sama igra košta tek 20 kuna, što je vrlo malo ako uzmemo u obzir ono što sve igra nudi.

 

To bi bilo to. Nadamo se da ćete od naslova koje smo spomenuli i opisali pronaći nešto za sebe, jer i Android, baš kao i konzole i računala, može biti itekako dobra platforma za gaming.

Što vi igrate? Koje su vama omiljeni naslovi koje rado odigrate? Svoja mišljenja nam napišite u komentarima!

Piše: I.H.


RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular