Facebook koriste mase ljudi diljem kugle zemaljske. No, osim što je to odlična informacija o popularnosti i rasprostranjenosti ove društvene mreže, to ujedno donosi sa sobom i neke probleme. Iako se običnim korisnicima čini kako je lako biti vlasnik Facebook-a i grepsti se za milijune, činjenica je ipak malo drugačija. Potrebno je te korisnike održati na okupu jer jednom kada se počne događati odljev korisnika s Facebook-a počet će se dešavati i strašni gubici za ovu društvenu mrežu. Svjestan je toga i Facebook koji svakodnevno radi na novostima, a jedan od novih elemenata mreže biti će prepoznavanje kvalitete interneta koju koristi korisnik te djelovanje na temelju toga.
Velika većina korisnika u Hrvatskoj još uvijek nema pristup 4G internetskoj vezi, što svakako predstavlja problem kada su servisi u pitanju. Naime, Facebook i ostali servisi žude k tome da vam prezentiraju najbrže najsvježiji sadržaj, no zbog ograničenja u performansama interneta nastaje jedan veliki problem. Događa se da među tim brojnim korisnicima nastaje jedan veliki nesrazmjer, a dakako povezan je s kvalitetom interneta. Primjerice, teško je uspoređivati brzinu interneta na zapadu Europe i u Africi, a i u jednom i u drugom području nalaze se korisnici Facebooka. Pitanje koje se nameće je kako omogućiti korisnicima s brzim internetom da konzumiraju i iskorištavaju brzinu interneta u potpunosti, a istovremeno zadovoljiti korisnike koji imaju spore internet veze gdje se sadržaj jedva da učitava.
Rješenje Facebook vidi u razvoju Network Connection Class-a. Ovo će biti open source projekt čiji će cilj biti razviti sustav koji će prepoznati kakvu vrstu internet veze posjeduje korisnik te ne temelju toga djelovati unutar servisa. Na taj način posebnu pažnju mogao bi imati korisnik s veoma brzim internetom, a također bi svoj način funkcioniranja servisa imao i korisnik s sporim internetom. Ovakva novost do neke je mjere dobra jer uz činjenicu da i jednom i drugom korisniku daje maksimum koji je moguć, počinje i dijeliti korisnike na internetu što nužno ne mora biti pozitivna činjenica. Bilo kako bilo, razvoj Network Connection Class-a je u tijeku i vrijeme će pokazati u kojem će se smjeru razviti ovaj projekt. Pretpostavka je ukoliko namjere Facebooka budu uspješne, vrlo vjerojatno će taj model preuzeti i ostali veliki servisi jer svima je u interesu da korisnici budu u središtu pažnje.