PočetnaHelpdeskKako sakriti svoje razgovore s ChatGPT-om bez brisanja

Kako sakriti svoje razgovore s ChatGPT-om bez brisanja


Ne morate brisati povijest razgovora s ChatGPT-om kako biste spriječili druge da ih vide.

Neki od vaših razgovora s ChatGPT-om mogu biti privatniji od drugih. Srećom, OpenAI olakšava arhiviranje vaših razgovora i skrivanje razgovora s početne stranice. Bez obzira koristite li ChatGPT na webu ili pametnom telefonu, jednostavno je sakriti te razgovore. Kako? Vidjet ćete u nastavku teksta.

Kako sakriti ChatGPT razgovore na webu

ChatGPT ima mogućnost arhiviranja razgovora koji vam omogućuje uklanjanje bilo kojeg razgovora s bočne trake u samo nekoliko klikova. Možete ju iskoristiti kako biste sakrili sesije razgovora s početne stranice (op.a. odnosno s bočnog menija) nakon što otvorite ChatGPT na webu.

  • Posjetite chat.openai.com i prijavite se sa svojim OpenAI računom.
  • Odaberite razgovor koji želite sakriti s bočne trake i kliknite na tri točke (…) pored njega.
  • Sada odaberite opciju “Arhiviraj razgovor” (Archive chat) iz kontekstnog izbornika.

Razgovor će odmah nestati s bočne trake. Da biste mu pristupili, trebat ćete otići u izbornik postavki ChatGPT-a, o čemu ćemo raspravljati u nastavku.

Kako pregledati vaše skrivene ChatGPT razgovore na webu

Bilo da želite pristupiti skrivenom razgovoru ili želite dearhivirati razgovor, možete slijediti korake u nastavku:

  • Kliknite na ime svog OpenAI računa u donjem lijevom kutu stranice ChatGPT-a.
  • Odaberite Postavke (Settings) iz kontekstnog izbornika.
  • Kada se pojavi izbornik postavki, kliknite na Upravljaj (Manage) pored Arhiviranih razgovora (Archived chats).
  • Da biste pregledali skriveni razgovor, jednostavno kliknite na ime razgovora. Međutim, da biste ga ponovno prikazali, kliknite gumb Ponovno prikaži razgovor (Unarchive conversation) pored ikone smeća.

Zapamtite da svatko može pristupiti vašim skrivenim razgovorima s ChatGPT-om odlaskom na isti izbornik, jer nisu zaštićeni lozinkom.

Kako sakriti ChatGPT razgovore na vašem iPhoneu

Mobilna aplikacija ChatGPT-a također vam omogućuje arhiviranje razgovora, ali za sada je ta značajka ograničena na iOS verziju aplikacije. Međutim, OpenAI je potvrdio na platformi X (Twitter) da će uskoro ići i na Androidu. Evo kako sakriti svoje ChatGPT razgovore na iOS-u:

  • Pokrenite ChatGPT na svom iPhoneu i prijavite se sa svojim OpenAI računom.
  • Povucite udesno na zaslonu razgovora kako biste prikazali bočnu traku, ili dodirnite dvije linije u gornjem lijevom kutu.
  • Dugi pritisak na razgovor koji želite sakriti i odaberite opciju Arhiviraj (Archive) iz kontekstnog izbornika.
  • Kada vam se zatraži potvrda, dodirnite ponovno opciju Arhiviraj (Archive).
    Ako ne vidite opciju za arhiviranje, provjerite je li vaša aplikacija ažurirana. Nakon što arhivirate razgovor, nećete ga moći pronaći pretraživanjem s bočne trake.

Kako pregledati vaše skrivene razgovore u aplikaciji ChatGPT

Kao i u web verziji ChatGPT-a, trebate otići u izbornik postavki ChatGPT-a kako biste pristupili svojim arhiviranim razgovorima. Evo što trebate učiniti:

  • Dodirnite tri točke (…) pored imena svog računa na bočnoj traci.
  • Odaberite opciju Arhivirani razgovori (Archived Chats) koja se nalazi u odjeljku Račun (Account) u izborniku postavki.
  • Dodirnite skriveni razgovor, a zatim odaberite opciju Pregled (View) ako ga želite pročitati, ili Dearhiviraj (Unarchive) kako biste vratili razgovor na bočnu traku.
  • Ako odaberete potonje, bit ćete zamoljeni za potvrdu.

Kao što možete vidjeti, arhiviranje razgovora puno je praktičnije od brisanja povijesti s ChatGPT-om ako želite brzo sakriti određene razgovore.

Nažalost, ne možete istovremeno sakriti ili arhivirati više razgovora. Dakle, ako imate previše razgovora koje biste željeli sakriti, morat ćete si uzeti vremena i to učiniti jedan po jedan.

Iako je arhiviranje odličan način organiziranja tajnih razgovora s ChatGPT-om, nije savršeno rješenje poput korištenja mapa u ChatGPT-u za sortiranje svih vaših razgovora. Bilo bi lijepo da OpenAI dopusti korisnicima zaključavanje arhiviranih razgovora lozinkom radi dodatne zaštite u budućem ažuriranju.

 

Piše: Boris Plavljanić


RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular