PočetnaMobyPametni telefoniGalaxy S11 mogao bi biti Samsungov prvi pametni telefon bez hardverskih tipki...

Galaxy S11 mogao bi biti Samsungov prvi pametni telefon bez hardverskih tipki – suparnik Vivo NEX 3


Samsung očajnički želi izdati prvi pametni telefon bez gumba, a to bi mogao učiniti i s Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 mogao bi biti prvi pametni telefon tvrtke bez gumba, prema pouzdanim insajderskim informacijama Ice Universe. To znači da neće imati tipke za glasnoću i da neće imati tipke za uključivanje. Umjesto toga, telefon će se oslanjati na mješavinu pokreta i pritiska kako bi odredio što korisnik želi napraviti. Na primjer, dug i čvrst pritisak na desnoj strani okvira mogao bi probuditi uređaj; dok klizanje prema dolje lijevo može prilagoditi glasnoću (povećavajući se i smanjivajući prema dolje).

Ovo nije prvi put da je Samsung istraživao mogućnosti pametnog telefona bez gumba. Relevantni izvori Ice Universe su još u lipnju otkrili da su Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10 Plus započeli život bez hardverskih gumba. Međutim, oba uređaja nisu prošla strog proces ispitivanja tvrtke, što je rezultiralo time da se futuristički prototipovi ukinu u korist rezervnog modela s hardverskim tipkama.

Ice Universe je također otkrio da će Samsung Galaxy S11 biti značajno poboljšanje u odnosu na trenutni Samsung Galaxy S10, napominjući da Samsung tretira novi flagship telefon kao “novi početak”. Kao takav, uređaj bi mogao imati novi radikalni dizajn (čemu pridonosi i dizajn bez gumba), poboljšani Exynos procesor, pohranu koja radi na velikim brzinama, fantastičnu kameru i dugotrajnu bateriju. Novi Galaxy S11, navodno će biti ažuriran i s AI, ali značajke koje će novi Galaxy S11 donijeti na tržište još su javnosti nepoznate, i morat ćemo pričekati još neko vrijeme.

Samsung također radi i na značajki sličnoj koju je Apple implementirao u iPhone 11 tkzv. Deep Fusion za svoju kameru u novom Galaxyju S11. Ice Universe kaže da Samsungov engine radi na “sličan” način kao Appleov Deep Fusion, tako da će koristiti pregršt slika pri različitim ekspozicijama kako bi zabilježio sve boje i detalje na sceni, a zatim ih pomoću strojnog učenja spajati zajedno kako bi stvorili konačnu sliku koja je puno živopisnija nego što bi to bio običan snimak.

Piše: A.M.


RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular