PočetnaKriptovaluteNajbolje kriptovalute uz gotovo nikakve troškove transakcije!

Najbolje kriptovalute uz gotovo nikakve troškove transakcije!


Kriptovalute su naglo zavladale svijetom. U ovom trenutku teško da postoji neka druga opcija ulaganja koja bi bila popularnija od kriptovaluta. Različite kriptovalute možete kupiti na brojnim kripto burzama. Nakon što to učinite, lako je početi trgovati s njima.

Kriptoparovi su dostupni za sve popularne kriptovalute, uključujući Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Monero (XMR) i mnoge druge. Međutim, jedina stvar koja živcira većinu kripto trgovaca je relativno visoka transakcijska naknada koju naplaćuju popularne kriptovalute. Srećom, nekoliko kriptovaluta naplaćuje izuzetno niske transakcijske naknade.

Stellar (XLM)

Stellar (XLM)

Stellar je jedna od najpopularnijih kriptovaluta za kupnju. Stellar blockchain je nevjerojatno brz, a plaćanja se provjeravaju i podmiruju u roku od najviše nekoliko sekundi. Prosječni transakcijski troškovi također su nevjerojatno niski i kreću se oko 0,00001 lumena, što je Stellarov token. To znači da ćete platiti otprilike 0,0000011 USD za svaku transakciju na temelju trenutne cijene Lumena. To je jedan od glavnih razloga zašto Stellar brzo postaje popularan izbor za ljude koji žele prenijeti velike svote novca online. To je i razlog zašto je Stellar prisutan na ovome popisu i naveden kao broj jedan.

IOTA

IOTA

IOTA je jedna od ekološki najprihvatljivijih kriptovaluta na ovom popisu. IOTA je “otvoren i neprimjetan protokol za prijenos podataka i vrijednosti.” IOTA Foundation je neprofitna organizacija sa sjedištem u Berlinu koja vodi razvoj IOTA tokena. IOTA ne naplaćuje nikakvu transakcijsku naknadu. Na IOTA mreži također nema rudara, a svaka se transakcija može izvršiti bez potrebe za ozbiljnom računalnom snagom. Ovo također poništava potrebu za plaćanjem naknade za plin.

Bez naknade za transakciju, što pokreće cijenu ovog tokena? Odgovor je jednostavan: potražnja. Što se više transakcija dovršava na mreži, ona postaje sve brža. Što je još važnije, vremena potvrde su još uvijek relativno niska, u prosjeku između 10 i 12 sekundi.

 

NANO

Baš kao i IOTA, NANO ne naplaćuje naknadu za transakciju. Sve se transakcije potvrđuju i finaliziraju u sekundi, što je čini fantastičnom kriptovalutom za ljude koji trebaju brzo prebaciti velike svote novca. Za razliku od proof of work blockchaina gdje se rudari natječu jedni protiv drugih za dodavanje blokova, svaki NANO korisnik upravlja vlastitim blockchainom koji može razvijati. NANO to naziva Block Lattice. To čini NANO transparentnijim i skalabilnijim bez negativnog utjecaja na mrežu.

Cardano

Cardano (ADA)

Cardano je nevjerojatno popularna kriptovaluta koja je brza, nevjerojatno skalabilna i iznad svega, ekološki prihvatljiva. Međutim, u usporedbi s gore navedenim imenima, ADA još uvijek naplaćuje značajnu naknadu za transakciju, općenito između 0,15-0,18 ADA. Cardanov blockchain privukao je veliku pozornost zbog svog brzog razvoja. Razvoj Goguena donio je pametne ugovore u Cardano, što korisnicima omogućuje izgradnju DApps na vrlo transparentnoj mreži Cardano. Uz niske transakcijske naknade, praktične primjene i čvrste temelje, Cardano je brzo postao jedna od najpopularnijih kriptovaluta u DeFi zajednici.

 

Litecoin

Litecoin je izvorno dizajniran za plaćanja, dajući vam ideju da su programeri poduzeli korake kako bi naknade za transakcije bile što niže. Transakcijska naknada u prosjeku iznosi oko 0,0070 USD po transakciji, a za podmirenje svake transakcije potrebno je oko dvije minute. Litecoin je također prilično popularan jer je trenutno jedna od najstarijih kriptovaluta na tržištu. Gotovo je identičan Bitcoinu, što je jedan od razloga zašto postoji stalna potražnja za njim otkako je prvi put pušten u prodaju.

Dash

Dash

Dash, što je jednostavno skraćenica za “Digital Cash”, brzo postaje popularan izbor među kripto investitorima i korisnicima. Prosječna transakcijska naknada za Dash je između 0,2 i 0,3 USD, što je znatno jeftinije od Bitcoina. Što je još važnije, brzine transakcija znatno su veće na Dashu. To je u suštini fork Litecoina, koji je pak bitcoin fork. Mnogi trgovci i burze sada prihvaćaju Dash, što ga čini sve privlačnijom opcijom.

 

Tron

TRON je nastao 2017., a njegova tržišna kapitalizacija porasla je na 1,6 milijardi dolara u roku od nekoliko godina. Inspiriran Bitcoinom, TRON je stvoren kako bi poboljšao izvornu strukturu kriptovalute. Trenutačno je prosječna naknada za transakciju djelić centa, što ga čini fantastičnom opcijom za slanje ili primanje novca. USDT, vrsta ”stabilecoina” koji izdaje Tether, također je dostupan na mreži TRON, tako da možete jednostavno slati i primati iznose uz nulte naknade za prijenos i gotovo trenutne prijenose.

kriptovalute na androidu

EOSIO

EOSIO je blockchain platforma otvorenog koda dizajnirana za izgradnju i podršku digitalnih infrastruktura. Kao kriptovaluta, EOS je nevjerojatno popularan. Njegova početna ponuda novčića prikupila je 4,1 milijardu dolara 2018. kada je prvi put lansiran. Mnogi smatraju da je EOS izravna konkurencija Ethereumu (tzv. Ethereum-killer), ali s boljim performansama.

Tehnički, ne morate brinuti o naknadama za transakcije prilikom slanja ili primanja EOS-a. Međutim, koristit će neke ključne resurse, kao što su procesor RAM ili radna memorija i internetske mogućnosti za potvrdu kupnje. Čak su i tada naknade za transakcije gotovo zanemarive.

 

Zilliqa

Zilliqa je blockchain platforma prvenstveno osmišljena kako bi nadopunila kreativnu ekonomiju i DeFi zajednicu. Omogućuje programerima blockchaina mogućnost izgrađivanja DApps-a na svojoj platformi i korištenje ZIL tokena. Trenutačno je naknada za transakciju 0,1 ZIL, tako da ćete platiti manje od centa po transakciji. Zilliqu, koju su 2017. godine pokrenuli sveučilišni istraživači Amrit Kumar i Xinshu Dong, mogu koristiti iz mnogo razloga kako investitori tako i programeri.

Poput Ethereuma, ovaj blockchain olakšava tehnologiju pametnih ugovora kako bi se smanjilo vrijeme transakcije i niže naknade. Zilliqa koristi Scilla, jezik pametnih ugovora, kako bi to omogućila. Što se tiče izgradnje DAppa, Zilliqa je izvrsna opcija. Programeri mogu uživati u povećanoj skalabilnosti i bržim transakcijama koristeći Zilliqu (o čemu ćemo uskoro raspravljati), dok su također dio brzorastućeg ekosustava s puno potencijala. Ako želite stvarati, kupovati ili prodavati NFT-ove, Zilliqa je definitivno vrijedan vaše pažnje.

nove vrste kriptovaluta

Digibyte

Digibyte je brzorastuća blockchain platforma otvorenog koda koja se ponosi svojom decentraliziranom prirodom. Blokovi se rudare svakih 15 sekundi, što omogućuje do 1066 on-chain transakcija u sekundi. Naknada za transakciju također je nevjerojatno niska i iznosi 0,0005 USD po transakciji. To je novčić s dokazom rada, pa je i ekološki prihvatljiv. Međutim, potrebno je oko pet minuta da se potvrdi transakcija na blockchainu.

 

Vertcoin

Vertcoin koristi konsenzus o dokazu rada kako bi ponudio nagrade za rudarenje i generirao nove kovanice. Prosječna transakcijska naknada za Vertcoin iznosi oko 0,0027 VTC, što ga čini jednim od najnižih u industriji. Također možete rudariti Vertcoin putem njihovog jednostavnog alata za rudarenje, ali važno je napomenuti da je to osnovna GPU varijanta Bitcoina. To odražava razvoj Bitcoina općenito. Dostupan je na Bittrexu i drugim burzama kao što je HitBTC.

 

Oprezno tijekom kupovanja i trgovanja s kriptovalutama

Iako su kriptovalute napredovale daleko u prošlom desetljeću, još uvijek je važno biti oprezan prije nego što svoj teško zarađeni novac uložite u bilo koju kriptovalutu. Stoga, prije nego što uložite svoj novac negdje, poželjno je dobro se informirati.

Piše: D.Z.


RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular