PočetnaHelpdeskKako dodati Bluetooth funkcionalnost uređajima koji je nemaju?

Kako dodati Bluetooth funkcionalnost uređajima koji je nemaju?


Jeste li ikada kupili neki monitor ili možda audio uređaj, koji nema Bluetooth funkcionalnost i onda ste nakon toga poželjeli da je ti isti uređaji imaju? Možda ste kupili par Bluetooth slušalica koje biste željeli koristiti s nekim uređajima, koje imate u svome domu (ili barem želite da ih možete koristiti). Što tada učiniti?

Postoji li neki način kojim uređajima, koji nemaju Bluetooth funkcionalnost možemo nekako ”dodati” Bluetooth funkcionalnost? Ovisi! Ako uređaj ima utor za slušalice postoji način stvaranja Bluetooth funkcionalnost bez potrebe mijenjanja hardvera! Evo kako se to može napraviti!

Na koji način funkcioniraju Bluetooth odašiljači?

Ovaj postupak je ustvari vrlo jednostavan. Sve što vam treba jest Bluetooth odašiljač, kojeg možete utaknuti u audio utor. Radi se o posebnim uređajima koji služe tome da ”slušaju” sve ono što dolazi i nakon toga to odašilju, koristeći Bluetooth čip. S obzirom na to da oni obavljaju Bluetooth povezivost, vi kao korisnik možete bilo koji uređaj koji nema Bluetooth povezivost, uz pomoć odašiljača pretvoriti u Bluetooth uređaj.

Bluetooth odašiljače možete jednostavno i ne za prevelike novce kupiti u online trgovinama, kao što je na primjer Amazon. S obzirom na to da nisu preskupi, bilo bi dobro da ih imate, ako želite svoje Bluetooth uređaje koristiti sa ne-Bluetooth uređajima, koje imate u stanu ili kući. Jednu stvar koju ovdje trebate imati na umu jest da ti odašiljači obično trebaju imati izvor energije, kako bi se napunili.

Isto tako, odašiljači nemaju ekrane, što znači da će uparivanje između njih i audio uređaja biti pomalo neintuitivno. Nadalje, odašiljač i Bluetooth uređaj komuniciraju preko svjetala (koja svjetlucaju) i na taj način vam u biti daju do znanja kada se pune, kada su upareni, kada se uparuju ili kada im je slaba baterija. S obzirom na to, ne bi bilo loše odašiljače uvijek imati na oku za vrijeme upotrebe.

Bluetooth prijamnik?

Osim odašiljača na internetu isto tako možete pronaći i Bluetooth prijamnike (ili uređaje koji su i odašiljači i prijamnici). Ako naiđete samo na uređaje koji imaju sposobnost dobivanja signala, trebate znati da su naravno i logično, prijamnici po svrsi suprotni od odašiljača. Prijamniki, za razliku od odašiljača samo dobivaju Bluetooth signal.

Na primjer, ako imate zvučnik koji nema Bluetooth funkciju i ako na svom računalu uključite Bluetooth, prijamnik možete spojiti na zvučnik. Nakon toga jednostavno povežite svoje računalo s tim prijamnikom i nakon toga će ono slati signal prijamniku, koji će onda ići u zvučnik. Na taj način stvorit ćete svoj vlastiti ”pametni zvučnik”.

 

Cijena Bluetooth odašiljača i prijamnika

Ono što će vas naravno zanimati je cijena Bluetooth odašiljača i prijamnika. Njihove cijene nisu visoke. Na Amazonu možete pronaći čitav spektar ovakvih uređaja, koji će vas koštati od 70-ak do 200-njak kuna.

 

Bluetooth povezivost više nije problem!

Danas Bluetooth povezivost (čak i ako ona ne postoji) više nije nikakav problem! Sve što vama treba su Bluetooth prijamnici, odnosno odašiljači i uz pomoć njih svakom audio uređaju možete dodati bežičnu povezivost. Osim toga, ako se u potpunosti želite modernizirati i ako želite ”baciti” kablove, možete upotrijebiti prijamnik kako biste preko njega slali signale!

Piše: I.H.


RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular