PočetnaHardverPeriferijaNajbolji gaming miševi za 2022. godinu!

Najbolji gaming miševi za 2022. godinu!


Odabir miša za gaming na računalima zahtijeva posebne obzire. Puno se toga treba uzeti u obzir prije nego što konačno odaberete željeni miš, ako želite posjedovati hardver koji će zadovoljiti sve ili barem većinu vaših gaming potreba.

U nastavku ovog članka moći ćete pročitati nešto više o tome koji su najbolji ili neki od najboljih miševa prvenstveno namijenjenih za igranje igara, za 2021. godinu!

Logitech G502 Hero

Logitech G502 Hero

Neka iteracija Logitechovog G502 miša je na ovom popisu otkako je prvi put objavljen 2014. Još uvijek je jedan od najudobnijih miševa koje sam ikad koristio. Također ima puno tipki na pametnim mjestima, s tri tipke za palac, još dvije poredane uz bočnu stranu standardne lijeve tipke miša i kotačićem za nagib. Najnovija verzija ima senzor Hero, koji održava vrhunske performanse po kojima je G502 poznat.

Cijena: oko 50 USD

 

Mad Catz R.A.T. 8+

Mad Catz R.A.T. 8+

Ako volite agresivan dizajn miša, ovo je miš za vas. Mad Catz R.A.T. linija je kao nijedna druga. Međutim, modularnost i izloženi gumbi i poluge više su od izbora dizajna. Ovo je igrački miševi za one koji žele više.  RAT 8 je ipak pun podešavanja, velikih i malih. Diskretna poluga na desnoj strani omogućuje vam pomicanje oslonca za dlan naprijed-natrag, mijenjajući cjelokupni oblik RAT-a iz čučnjastog, gotovo kružnog oblika u izduženi ovalni.

Prvi je izvrstan za hvatanje vrhova prstiju, drugi je udobniji za hvatanje dlanova, s dosta postavki između također. Također možete potpuno zamijeniti zadani oslonac za dlan, s dvije zamjenske: rukohvat obložen gumom i glatka plastična završna obrada. Sve u svemu, moćnog izgleda i sposobnosti, ovaj miš ponudit će najbolje onima koji to traže.

Cijena: oko 700 kn

 

Cooler Master MM830

Cooler Master MM830

MM830 ima neke trikove u rukavu, kao što je ugrađeni D-pad (koji jedva funkcionira kao takav) i mali OLED zaslon, ali je još uvijek solidan miš za igranje gdje se računa. Dobar je u držanju i izdržljiv, ima elegantan i skroman dizajn, a u njemu se nalazi vrhunski senzor PMW3360; sve po povoljnoj cijeni.

Izuzetno je udoban, s nježnom lopaticom za desnu ruku i osloncem za palac. Plastika na vrhu također ima malo teksture, nije dovoljno da je možete vidjeti, ali ultra-fini brusni papir na dodir koji vam pomaže da ostanete čvrsti. Također bi trebao biti izdržljiv, a Cooler Master ističe PBT kućište MM830, što je značajno poboljšanje u odnosu na jeftiniju plastiku koja se koristi u većini miševa.

Sve u svemu, ovo je izvrstan miš, iznimno udoban, sa svim osnovnim značajkama koje želite, i po povoljnoj cijeni. Cooler Master je napunio trikovima koji ne dodaju ništa vrijedno MM830, ali zapravo i ne trebaju. Bez obzira na to je dobar miš, a trikovi se jednostavno osjećaju suvišnima. S obzirom da je cijena ostala razumna, teško je nagovoriti Cooler Mastera da isproba nešto novo.

Cijena: oko 400 kn

 

Logitech Powerplay Wireless Charging System

Logitech Powerplay Wireless Charging System

Razlog zašto preporučujemo Logitechov sustav bežičnog punjenja preko određenog bežičnog miša je taj što je bilo koji od tri Logitechova kompatibilna bežična miša hvalevrijedan. Ono što ih postavlja iznad ostatka pakta je genijalan način na koji Logitech Powerplay podloga za miš obavlja stalno punjenje vašeg bežičnog miša tijekom korištenja, tako da se nikada ne isprazni dok se puni.

Od tri miša koji su kompatibilni s Powerplayom, G502 Lightspeed (100 USD za Logitech) očito je naša najbolja preporuka. G703 (također po cijeni od 100 USD) je ipak pristojna alternativa za dešnjake. A tu je i G903 (sada snižen na 90 USD), koji odgovara mnogim značajkama G502, ali se odlučuje za ovakav oblik.

Cijena: oko 800 kn

 

Razer Mamba Hyperflux
Razer Mamba Hyperflux

Razer Mamba Hyperflux i Firefly Hyperflux

Ako ste više obožavatelj Razerovih miševa, možda bi bilo vrijedno pogledati i kombinaciju Razer Mamba Hyperflux i Firefly Hyperflux. Sličnosti je puno. To je bežični miš za koji ne morate brinuti o punjenju. Razerova implementacija ipak je još futurističnija, miš Mamba Hyperflux nema bateriju.

Umjesto toga, napaja se izravno iz podloge za miš Firefly Hyperflux, s kondenzatorom u mišu koji pohranjuje oko 20 sekundi napunjenosti – dovoljno za podizanje i podešavanje miša. To ga čini manje prikladnim za putovanja (podloga za miša je neophodna); plus to je skuplje od Logitechovog rješenja.

Cijena: oko 1.300 kn

 

SteelSeries Rival 650

SteelSeries Rival 650

U redu, možda ne želite kupiti cijelu podlogu za miš samo kako biste koristili bežični miš. To je razumljivo. Logitechov Powerplay i Razer Hyperflux postavke su cool i futuristički, ali i skupi i pomalo nepraktični. U tom slučaju, pogledajte SteelSeries Rival 650.

To je atraktivan miš, svakako, s pametnim položajima tipki, hrpom mogućnosti prilagodbe težine i vodećim senzorom TrueMove3; najnovija SteelSeries varijanta voljenog PWM3360. No, prava poslastica je njegova brzina punjenja: ostvaruje oko 10 sati baterije u 15 minuta.

Cijena: oko 800 kn

 

gaming-mis-roccat-tyon

Roccat Tyon

Era “što više tipki, to bolje” je uglavnom prošla, ali ako i dalje želite nešto ovakvo, Roccat Tyon će vam dobro poslužiti.  S 12 tipki i analognom lopaticom, Tyon je zvijer. Jedna od tipki za palac zapravo je tipka za modifikaciju, koju Roccat naziva “Easy-Shift Technology”.

Učinkovito se udvostručuje broj tipki na vaš poziv i poziv, a intuitivan je pristup koji uravnotežuje upitni položaj tipke na podlozi za palac miša. Ipak, ako ste lijeni i pustite palac da se opusti, mogli biste ga nehotice pritisnuti kad ne želite.

Cijena: oko 700 kn

 

najbolji budget gaming miš

Kako (pr)ocijeniti miš prije kupnje?

Najlakše kako možete otkriti koji je miš ”najbolji” ili blizu najboljih, jest naravno ako provedete vrijeme s tim mišem. Tako ćete svakako najbolje otkriti ispunjava li miš ono što od njega očekujete te kako se ponaša u korištenju.

Ispitivanje kvalitete kod korištenja može se provjeriti na različite načine: od korištenja miša za jednostavnije zadatke, kao što je otvaranje datoteka, kopiranje, lijepljenje i slično, pa sve do onih zahtjevnijih, kao što je igranje igara. Kod igranja igara treba imati na umu da nisu sve igre jednako zahtjevne za miš; pucačine visokog intenziteta tipa Doom dakako su zahtjevnije za miš i stoga će ga bolje testirati od recimo Resident Evila 2 Remake.

Vjerojatno ne razmišljate svjesno o tome kako hvatate miš; ali i to je važan aspekt. Tu je naravno i broj tipki koje miš posjeduje, kvaliteta senzora (za dpi) i oblik. I naravno, kako se sve ono što miš donosi, uklapa u cijenu.

Piše: Ivan Hečimović


RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular