PočetnaSoftverKorisniNajbolji Android emulatori za osobna računala u 2017

Najbolji Android emulatori za osobna računala u 2017


Postoji mnoštvo valjanih razloga za Android emulator, a neki od njih su pokretanje Android igrice na računalu, developeri aplikacija možda žele testirati svoje aplikacije prije nego što ih izbace na tržište, Gameri žele koristiti miš i tipkovnicu igrajući svoje igre.

Ili ih jednostavno samo žele imati. U svakom slučaju, Android emulacija na računalima je itekako moguća, a u ovome članku ćemo nešto reći o najboljim i najstabilnijim Android emulatorima za osobna računala. Pa počnimo!

 

android emulator AMIduOS

Android emulator: AMIduOS

AMIduOS je prvi na našem popisu, a radi se o relativno novom Android emulatoru za računala. Ovaj emulator dolazi u ‘dva okusa’: Lollipop (Android 5.0) i Jelly Bean (Android 4.2).

Izuzev nekih razlika u verzijama ono što treba reći ovdje jest da Lollipop verzija košta 15$ dok Jelly Bean verzija košta 10$, no najbolja stvar u vezi ovih cijena jest da su one ‘one-time charge’, što znači da nakon što jednom date 10 ili 15$ to je to, više niste dužni ništa plaćati.

AMIduOS je odličan emulator zbog nekoliko razloga, a jedan od njih jest taj što je većina mogućnosti na ovom emulatoru usmjerena na produktivnost korisnika. To znači da će emulator biti idealan za one koji ga žele koristiti za ured, pisanje domaćih zadaća i sl. Iako nema neke specifične mogućnosti što se tiče igara, dobra stvar je da na njemu igre rade poprilično dobro. Sve u svemu- dosta dobar emulator.

 

android emulator Android Studio

Android emulator: Android Studio emulator

Android Studio je zaseban razvojni program kojeg je odobrio Google posebno za Android. Radi se o velikom broju različitih alata koji omogućavaju korisnicima i developerima stvaranje aplikacija i igara specifično za Android platformu. Kako se čini, postoji isto tako i ugrađen emulator koji možete koristiti za testiranje vaših aplikacija ili igara.

Jasno je da ipak ovaj emulator nije najbolja opcija za one koji ga žele koristit na potrošačkoj razini. Ipak, ove razvojne aplikacije već imaju dosta dobre (i besplatne) alate koji su idealni za testiranje rada aplikacija. Malo ga je teže postaviti, ali nakon što se naviknete shvatit ćete da poslije sve ‘ide samo’.

 

andy android emulator

Android emulator: Andy

Idući na našem popisu najboljih Android emulatora za 2017. godinu jest Andy. Emulator radi poprilično dobro, a po mogućnostima i sposobnostima koje nudi, pokazao se da bez ikakvih problema može zamijeniti emulatore kao što je Bluestacks.

Na emulatoru radi veliki broj Android aplikacija bez ikakvih problema. To znači da ćete na Andyju moći pokretati i isprobavati raznorazne aplikacije, launchere, igre, a moći ćete instalirati i root datoteku ako situacija to bude zahtijevala. Andy je odličan emulator koji je ‘usredotočen’ na produktivnost, no bez obzira na to isto tako poprilično dobro služi i za igranje igara. U svakom slučaju besplatan je i stabilan. Definitivno preporučujemo.

 

gennymotion android emulator

Android emulator: Genymotion

Ovaj emulator je prvenstveno namijenjen developerima koji žele testirati svoje aplikacije ili igre na mnoštvo različitih uređaja bez da te uređaje trebaju i posjedovati. Genymotion se može iskonfigurirati na način da radi na različitim uređajima i na različitim verzijama Androida.

Na primjer, možete ga pokrenuti na Nexus One sa Android Jelly Bean 4.2 ili na Nexus 6P sa Android Marshmallowom 6.0. Isto tako, proces ‘prebacivanja’ između uređaja je jako jednostavan i brz. Emulator nije baš preporučljiv za svakodnevne korisnike, no s obzirom da je besplatan i da ima mnoštvo opcija, pogotovo što se tiče kompatibilnosti, Genymotion je emulator kojeg treba imati na umu.

 

KoPlayer android emulator

Android emulator: KoPlayer

KoPlayer je noviji emulator za računala. Zbog toga je ovaj emulator prošao dosta neopaženo kod većine korisnika, sve do nedavno. Glavna svrha ovog emulatora je igranje igara. Na njemu ćete moći koristiti prilagođavanje tipki i funkcija na način da savršeno emulirate rad kontrolera sa funkcijama tipkovnice.

Igrači će isto tako imati priliku snimati igre i očitavati ih na emulator kad god to požele. Proces instalacije je poprilično jednostavan i zasad se čini da emulator radi poprilično dobro. Iako neki korisnici kažu da su se susreli sa nekim manjim bugovima, oni ipak nisu toliko kritični da bi spriječili igranje igara. Sve u svemu – dobar i besplatan emulator.

 

android emulator MEmu

Android emulator: MEmu

Memu je još jedan u nizu ‘nadolazećih’ emulatora za računala koji, barem zasad posao emuliranja odrađuju sasvim solidno. Jedna od najboljih stvari kod ovog emulatora jest ta što ima podršku za oba računalna procesora: i za AMD i za Intel (što se ne viđa baš svaki dan).

Kao dodatak, MEmu ima podršku za tri verzije Android operativnih sustava: Jelly Bean, Kit Kat i Lollipop. Osim toga, emulator se, osim za pokretanje i igranje video igara, isto tako može koristiti i za testiranje i pokretanje mnoštva drugih aplikacija jer ima podršku za velik broj istih. Naše mišljenje jest da je MEmu najbolji kada se koristi za produktivnost. Na kraju treba reći kako je emulator besplatan.

 

nox-andorid-emulator

Android emulator: Nox

Nox je vrsta emulatora za Android koja je prvenstveno namijenjena igranju igara. To znači da Nox u sebi ima mogućnosti koje se odnose na pomaganje gamerima da bi oni mogli na najbolji i najprecizniji mogući način igrati igre preko njega.

Preko Nox-a ćete moći igrati igru kao da imate pravi kontroler, što znači da je Nox pravi emulator za zabavu, a i čini se da radi poprilično dobro. Kao ‘šećer’ na kraju treba reći da je emulator u potpunosti besplatan.

 

Android Emulator Desktop

Android emulator: Remix OS Player

Remix OS Player je jedan od rijetkih emulatora koji bolje rade na Marshmallowu nego na Lollipopu ili Kit Katu. Instalacija emulatora je poprilično jednostavna kao i njegovo korištenje.

S obzirom da je primarna svrha ovog emulatora igranje igara, to znači da Remix OS Player ima u sebi mogućnosti koje igraču žele osigurati što je kvalitetnije moguće gamersko iskustvo. Jedina negativna strana ovog emulatora jest ta što nema podršku za AMD-ove procesore.

 

Android emulator windroy

Android emulator: Windroy

Windroy spada u klasike. Radi se o jednom od najstarijih Android emulatora za računala i baš zbog tog razloga teško ga je preporučiti baš svim korisnicima. O Windroyu je najbolje razmišljati na način da se radi o zadnjoj opciji: ako niti jedna druga opcija ne bude radila, Windroy zasigurno hoće.

Jedna od najboljih stvari kod ovog emulatora jest ta što radi i na starijim verzijama Windowsa, no ipak radi se o emulatoru koji je napravljen prvenstveno zbog produktivnosti. Ako trebate emulator preko kojega nećete igrati igrice i još ako imate starije verzije Windowsa – razmislite o Windroyu. Besplatan je i savršen za starija računala.

 

Android emulator: Make Your Own

Kao što se može vidjeti iz naslova, čini se da možete sami napraviti svoj vlastiti emulator. Ono što će vam prije toga trebati jest VirtualBox i slika sa Android-x86.org stranice. Nakon toga trebate slijediti online upute i vaš vlastiti emulator će biti ubrzo spreman za rad.

Ali imajte na umu da je ovo jedan od najkompliciranijih načina za nabavljanje Android emulatora. Ono što se isto tako savjetuje jest da korisnici, prije nego što se okušaju u nečemu ovakvom, imaju solidna znanja o ovakvim stvarima. Ako se ne razumijete u kodiranje, biti će poprilično bugovit i neće baš najbolje raditi. Ipak – biti će samo vaš.

 

To bi bilo – to. Trudili smo se navesti najkvalitenije Android emulatore za osobna računala u ovoj godini koji su dostupni na tržištu. Ako smo neki zaboravili navesti, kao i vlastita iskustva sa Android emuliranjem – slobodno nam napišite svoja mišljenja u komentarima ispod članka.

Piše: I.H.

 


RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular