PočetnaSoftverKorisni10 najboljih aplikacija za crtanje na Androidu

10 najboljih aplikacija za crtanje na Androidu


Crtanje je nešto što je ljudima svojstveno još od početaka čovječanstva. Ljudi iz svih mogućih kultura i sa svih strana svijeta još od pamtivijeka su ukrašavali svoje nastambe i ostavljali tragove prošlosti na zidovima špilja. Ipak, čovječanstvo se uvelike razvilo od starih dana do danas.

Umjesto da crtamo na zidovima špilja mi sada imamo telefone i to one – pametne na kojima možemo raditi naša prava mala umjetnička djela. Tko zna- možda se baš u vama krije neki umjetnički duh. Mi smo tu da vam u otkrivanju istoga pomognemo tako da ćemo u nastavku članka reći nešto o Top 10 najboljih aplikacija za crtanje na Androidu.

 

  1. Adobe Illustrator Draw i Photoshop Sketch

Adobe Illustrator Draw i Photoshop Sketch su u biti dvije aplikacije za crtanje koje je osmislio Adobe. Razlika je u tome što Illustrator sadrži mnoštvo različitih opcija za crtanje, kao što je čak pet drugačijih olovki od kojih svaka ima svoje vlastite mogućnosti koje se međusobno razlikuju, a kao dodatak možete napraviti i zoom od čak 64 puta.

Nakon što završite sa svojom slikom nju nakon toga možete exportati na svoj uređaj i tako ga podijeliti sa ostatkom svijeta ili vašu sliku možete staviti na desktop vašeg računala. Osim toga, ova aplikacija vam isto tako omogućava učitavanje i stavljanje dizajna sa Adobe Capture CC.

Photoshop Sketch ima neke svoje mogućnosti po kojima se razlikuje od Illustratora, no stvar je u tome što obje aplikacije mogu funkcionirati zajedno i na taj način možete prebacivati slike sa jedne aplikacije na drugu. Obje aplikacije su u potpunosti besplatne za skidanje, a uz njih možete dobiti i dodatnu pretplatu na Creative Cloud i na taj način možete otključati dodatne mogućnosti.

 

Photoshop Sketch

 

  1. ArtFlow

ArtFlow je jedna od aplikacija koje zahtijevaju od korisnika malo ‘šire i dublje’ poznavanje rada što se tiče aplikacija za crtanje. Ovdje na raspolaganju imate čak 70 kistova i mnoštvo ostalih crtačkih i slikarskih alata pomoću kojih ćete imati mogućnosti napraviti takvo umjetničko djelo koje će posramiti čak i najkvalitetnija umjetnička djela koja postoje.

Osim toga, slike možete snimati u JPEG, PNG ili čak u PSD format i na taj način ga možete kasnije otvoriti sa Photoshopom. Ako koristite Nvidia-in uređaj na raspolaganju ćete imati i Nvidia-inu DirectStylus podršku. Sve u svemu, vrlo dobra aplikacija koja se inače plaća, ali postoji probna verzija koja je besplatna i dostupna na Google Playu.

 

  1. Dotpict

Dotpict je jedinstvena aplikacija za crtanje po tome što vam omogućava da radite tzv. ”pixel art” ili crtanje pixela i na taj način stvaranje slike. Otvaranjem aplikacije vidjet ćete polja koja trebate ispuniti i na taj način ustvari crtate. Kada završite cijelu sliku možete odzumirati i vidjeti što ste nacrtali.

Aplikacija uključuje mogućnost automatskog snimanja, poništavanja onoga što ste učinili (undo) kao i vraćanje na prijašnji potez (redo), a nakon što završite cijelu sliku možete snimiti u nekom od formata. Dotpict je odlična aplikacija za crtanje za one koji uživaju u ‘pixel’ artu te za one koji ne traže aplikaciju za crtanje sa mnoštvom opcija.

Dotpict

 

  1. Draw Something

Draw Something je nešto malo drugačije od ostalih aplikacije ovdje. Razlog tomu jest taj što je ova aplikacija zapravo – igra. U Draw Something korisnik crta objekte i nakon što završi sa crtanjem drugi igrač pokušava pogoditi ono što je prvi igrač nacrtao. Iako se ne radi o ‘ozbiljnoj’ aplikaciji za crtanje, ipak ima tu društvenu komponentu koja ju čini još zanimljivijom i neobičnijom. Igra je besplatna s time što se dodaci naplaćuju.

 

  1. Ibis Paint

Ibis Paint je aplikacija za slikanje s mnoštvom mogućnosti. Kao prvo, aplikacija ima više od 140 različitih kistova kao i ostalih odličnih i korisnih stvari. Kao dodatak, korisnik ima mogućnost snimanja svog vlastitog crtanja tako da nakon što nacrta nešto može imati video kako je njegovo umjetničko djelo nastajalo.

Još jedan dodatak kod ove aplikacije za crtanje jest ta što podržava specifične način crtanja kao što je manga. Aplikacija košta 4.99$, s time da postoji i probna, besplatna verzija. Ipak, Ibis Paint je aplikacija koja je idealna za ozbiljne crtače.

 

  1. Learn How to Draw

Learn How to Draw je novija verzija aplikacije koja je ustvari vodič za crtanje. Kao što i samo ime aplikacije govori, Learn How to Draw je tu da korisnika nauči kako crtati. Aplikacija uključuje mnogo različitih vodiča koji se razlikuju po kompleksnosti od početnika do naprednih tako da će svaka skupina crtača imati nešto što će moći naučiti. Ako želite naučiti crtati na jedna interaktivan i zanimljiv način, a nemate vremena gledati one tutoriale na You Tubeu definitivno preporučujem Learn How to Draw.

 

  1. MediBang Paint

MediBang Paint je jedna od boljih aplikacija za crtanje koje su potpuno besplatne. Osim toga ova aplikacija je dostupna za širok spektar platformi, pa je tako možete skinuti za Mac i za Windowse. Sve tri verzije aplikacije imaju podršku za Cloud način snimanja, što je odlično jer sada možete recimo započeti nešto crtati na Android mobitelu, to snimiti i kasnije nastaviti na računalu.

Nadalje, tu je i široka ponuda kistova, olovki i ostalih alata za crtanje, tako da je sve u svemu MediBang Paint jedna vrlo dobra aplikacija, pogotovo ako uzmemo u obzir njezinu cijenu (aplikacija je besplatna).

MediBang Paint
MediBang Paint

 

  1. PaperOne

PaperOne je jedna od onih aplikacija koje pokušavaju oponašati stvarni život na najbolji mogući način. Aplikacija sadrži nekoliko vrsta kistova i olovki, a osim toga možete i učitati sliku i postaviti je da bude prozirna nakon čega možete precrtati sliku. Zabavno, a opet jednostavan način da se nauči crtati. Aplikacija koja će se najviše svidjeti početnicima i amaterima, PaperOne je besplatna aplikacija za crtanje o svome osnovnom obliku dok se dodaci naplaćuju.

 

 

  1. Rough Animator

S Rough Animatorom možete stvarati vlastite animacije tako da umjesto stvaranje nepomičnih slika, Rough Animator vam omogućuje kreiranje potpunih animacije. Nadalje, možete crtati svaku sličicu zasebno i kasnije ih spojiti u jedan maleni crtić, a dovršeni projekti se mogu snimiti u GIF, Quick Time Video formatima ili kao sekvenca slika. Aplikacija košta 4.99$, što i nije puno s obzirom što vam sve Rough Animator nudi.

 

Sketchbook od Autodeska
Sketchbook od Autodeska

 

  1. Sketchbook od Autodeska

Sketchbook je dostupan već dugo vrijeme i već dugi niz godina je bio jedna od najdražih aplikacija za crtanje za mnoge korisnike. Bez obzira na to što se radi o jednoj pomalo ‘zastarjeloj’ aplikaciji, developeri su se pobrinuli da nova verzija dolazi sa mnoštvom korisnih alata i pomagala koja će vam pomoći da se jednostavna slika nakon nekog vremena pretvori u pravo malo remek-djelo.

Neke od najimpresivnijih mogućnosti koje dolaze sa Sketchbookom su definitivno zoom o 2500% kao i vrlo dobro simulirana osjetljivost pritiska. Oni koji se odluče na Professional verziju dobiti će više od stotinu kistova, više pozadina i ostalih dodataka koje osnovna verzija nema. Ipak, sve ovo je dostupno za određenu cijenu. Ako želite imati profesionalnu aplikaciju za crtanje na Androidu i nije vam žao dati malo više novca, definitvno bih vam preporučio Sketchbook.

Ako vi znate za neku dobru aplikaciju na Androidu za crtanje, a da se ne nalazi ovdje slobodno nam recite u komentarima!

Piše: I.H.

 


RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular