PočetnaOstaloPoslovne vijestiOdržana 7. Sagena Security Day konferencija

Održana 7. Sagena Security Day konferencija


I ove godine je na sedmoj Sagena Security Day konferenciji (SSD7) domaćin bila zagrebačka tvrtka Sagena, koja je ovaj hvale vrijedan event organizirala uz pomoć partnera, američke kompanije McAfee. Na konferenciji su se okupili brojni stručnjaci za IT sigurnost, menadžeri, voditelji IT sektora i drugo osoblje zaduženo za sigurnost, mreže i komunikacije, koji su na SSD7 konferenciji saznali najnovija kretanja u industriji, upoznali se s novim McAfee rješenjima koja efikasno rješavaju problem sigurnosti IT sustava i mreža, a koja je u današnje vrijeme ključna za uspješno poslovanje.

Nakon uvodnog govora Tomislava Štefea, direktora prodaje Sagene, koji je najavio konferenciju ali i naglasio kako se ona može pratiti i na njihovom popularnom As You Wish digital signage rješenju, prvu temu o novostima, trendovima i vizijom održao je Mirko Ledić, regionalni direktor McAfeeja za istočnu Europu. Spomenuo je kako je u svijetu sve više jača BYOD trend (Bring Your Own Device) trend koji kaže kako poslovni ljudi jednostavno ne žele ovisiti o samim uređajima i sami ih žele odabrati za poslovanje (umjesto kompanije). No, to povećava i sigurnosni rizik, jer sigurnost poslovnih podataka mora biti na najvišem nivou.

Otežavajuća okolnost u cijeloj toj priči je konstantno rezanje financijskih sredstava koja se ulažu u sigurnost, kaže Ledić, tako da je samo planiranje sigurnosti, ako ga tako možemo nazvati, prilično teško. S druge strane, sigurnost mora biti na najvišem nivou, u realnom vremenu i uvijek aktivna. McAfee ima rješenja za te probleme.

Stručno predavanje na temu „McAfee Complete Endpoint Protetction Suites“ održao je Jason Brown (Solutions Architect, McAfee). Kako je rekao Brown nekada su glavne sigurnosne prijetnje bile Malware i takozvani „trojanci“, no danas sigurnost poslovnih podataka i računalnih mreža narušavaju i takozvane napredne prijetnje koje se (ako su korisnici neoprezni) mogu trajno zadržati u mreži ili računalima. Radi se o „kernel Rootkit“ prijetnjama koje mogu i zaobići antivirusni softver. McAfee već godinama radi na razvoju antivirusnih odnosno sigurnosnih rješenja koja uspješno brane baze podataka od ovakvih prijetnji.

Brown navodi kako trenutna rješenja imaju mogućnost zaštite samo u okviru operativnih sustava, dok kernel Rootkit zna i zaobići instalirani OS. Kernel Rootkitovi su dizajnirani kako bi se sakrili i „ispod“ operativnog sustava, pa čak i izvan BIOS-a, što izuzetno otežava antivirusnim alatima njihovo pronalaženje i uništavanje. I što je najgore, kronološki gledano – prijetnja od kernol Rotkitova stalno raste, što možete vidjeti i na slici.

Spomenuo je kako McAfee ima pregršt rješenja koja poslovne i druge korisnike mogu zaštititi od najnovijih sigurnosnih prijetnji, kao što je i McAfee Endpoint Protetction Suite. Zanimljivo je i kako su ona razvijena u suradnji s Intelom što daje dodatnu dubinu ovim sigurnosnim rješenjima koja se mogu uspješno boriti protiv kernel Rootkit prijetnji.

Nakon kratke pauze, o novoj generaciji mrežne sigurnosti uz Stonesoft (Next Generation Network Security), kao i o akviziciji kompanije te praktičnu demonstraciju predstavio je Tamas Barna iz McAfeea.

Osim službenog dijela Sagena Security Day 7 konferencije, sudionici su i u onom neslužbenom dijelu mogli upoznati stručnjake iz IT područja te s njima razmijeniti iskustva i pronaći nova optimalna sigurnosna rješenja za svoje tvrtke.

 


RELATED ARTICLES

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular