PočetnaHelpdeskKoje su najvažnije specifikacije kod odabira mobitela?

Koje su najvaĹžnije specifikacije kod odabira mobitela?


 

Exynos 8895 sa Mali-G71 GPU

 

GPU: jezgre su vaŞne

GPU ili grafički procesor također ima vaĹžnu ulogu u performansama mobilnog telefona, pogotovo ako ste aktivni u mobilnom igranju. No, većina danaĹĄnjih telefona koristi postavke pod nazivom “System on a Chip” ili SoC, ĹĄto znači da je GPU integriran s CPU-om.

To znači da proizvođači rijetko stavljaju posebno specifikacije GPU-a na mobilnim telefonima, nego se nalaze u sklopu procesorskih specifikacija. No, umjesto da opisujemo i dijagnosticiramo ove specifikacije, jednostavniji pristup bi bio samo pogledati model GPU-a.

Snapdragon SoCs koriste Adreno GPU, Exynos koristi Mali, a Appleov A9 čipovi imaju PowerVR grafičke procesore. Pronađite ove nazive grafičkog procesora u specifikacijama, a zatim pogledajte koji broj nose. Veći broj znači da je grafički procesor jači, tako npr. Adreno 530 je jači od Adreno 418.

 

Pohrana: vanjska ili unutarnja i oblak

Kapacitet pohrane uređaja (ne smije se miješati s RAM memorijom), je važna specifikacija za one koji trebaju dosta memorije za spremanje slika, videozapisa i MP3 datoteka na pametni telefon. Mjeri se u GB a obično se nudi od 8 GB pa na dalje.

Treba napomenuti da današnji operativni sustav vašeg telefona može zauzeti već 4GB prostora za pohranu, tako da 8 GB više jednostavno ne igra, a 16GB bi trebala biti donja granica. Osim toga, količina pohrane koju trebate ovisit će o načinu na koji upotrebljavate uređaj.

Ako puštate glazbu iz usluge kao što je Spotify umjesto spremanja MP3 datoteka izravno na uređaj, pohrana ne bi trebala biti veliki problem. Isto vrijedi i ako svoje fotografije i videozapise spremate u oblak, pomoću usluge kao što je Google Photos i slično, jer se stvarne datoteke pohranjuju na vanjskom web serveru i jednostavno se pregledavaju na vašem uređaju, umjesto da se spremaju lokalno na vaš pametni telefon.

Mnogi uređaji nude proširivu pohranu (također poznatu kao vanjska pohrana), što znači da ako vam ponestane unutarnjeg prostora za pohranu, možete jednostavno ubaciti SD karticu da biste dobili više memorije. Dakle, ako vaš odabrani model mobitela nudi ovu opciju, uz minimalno 16GB vlastite memorije, svakako je bolja opcija, nego da plaćate tisuću kuna više za verziju od 32 ili 64 GB istog modela.

 

odabir mobitela sa najboljom baterijom

 

Baterija: sve je u mAh

Životni vijek trajanja baterije je važan svima, a što se tiče pojedinosti, postoji samo jedan broj koji je bitan: miliamper sati. Taj je broj skraćeno prikazan kao mAh, i to je otprilike to.

Jednostavno rečeno, što je veća mAh vrijednost, to će baterija uređaja trajati duže. Naravno, učinkovitost procesora, veličina zaslona, ​​vrsta zaslona i druge specifikacije igraju značajnu ulogu u trajanju baterije, ali sve ostalo je isto, birajte uređaj koji ima veću vrijednost mAh.

Nastavak: 4. strana “Odabir kamere”


RELATED ARTICLES

2 Komentari

  1. Na prvom mjestu bi trebao biti “software” jer ako je on neoptimiziran sve ostalo je manje bitno.Upravo zbog toga google razvija “fuchsia os” i “magenta” mikrokernel koji bi bolje iskoristavao resurse i bio fluidniji u odnosu na postojeci “android”.

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular